Aké sú rôzne typy solárnych prístrojov?

- Jun 24, 2019-

Solárne gadgets sa stali čoraz populárnejšími, vrátane svetiel, nabíjačiek batérií, hodiniek, hračiek a oblečenia. Využitie výkonu slnka na prevádzku komponentov šetrí peniaze, pretože nie sú potrebné žiadne elektriny ani batérie.   Solárna energia   je zadarmo a tenkovrstvová technológia umožnila širokú škálu solárnych prístrojov.

K dispozícii je mnoho rôznych typov záhradných svietidiel, ktoré počas dňa zbierajú slnko a rozsvietia sa v noci. Tieto solárne gadgets sú užitočné pri upozorňovaní na funkciu, ktorú by chcel majiteľ domu vyzdvihnúť, ako napríklad rybník alebo socha. Rad solárnych záhradných svetiel môže osvetliť chodník alebo chodník, čo umožňuje niekomu chodiť bezpečne v noci. Bazénové svetlá so solárnymi panelmi môžu byť umiestnené vo vode na osvetlenie hlbín bazéna.

Nabíjačky batérií napájané zo slnečnej energie sú ideálne pre karavanov a turistov, ktorí môžu byť na chvíľu mimo civilizácie. Niektoré solárne nabíjačky sú určené na nabíjanie batérií mobilných telefónov a iné môžu nabíjať batérie na spustenie bateriek, rádií a iných mobilných zariadení. Ostatné solárne gadgets užitočné pre vonku nadšencov sú lucerny, rádia, globálne polohovacie systémy ( GPS ) a solárne variče. Stany sú tiež k dispozícii s tenkovrstvovými článkami, ktoré poskytujú vlastné osvetlenie a nabíjanie iných zariadení.

Ďalším praktickým prístrojom je solárny batoh. Tento typ batohu má pripojené solárne panely, ktoré z neho robia solárny generátor. Solárny batoh môže nabíjať malé vreckové zariadenia, vrátane mobilných telefónov, GPS a MP3 prehrávačov. Niektorí výrobcovia tvrdia, že ich solárne batohy môžu generovať dostatok energie na nabíjanie notebooku.

Existuje niekoľko typov solárnych fontán. Najbežnejším typom je plávajúca fontána, ktorá kropí vodu v rybníku alebo bazéne. Slnečné steny fontány a birdbaths môžu poskytnúť oázu v každom dvore bez nutnosti navliecť drôty. Na rozdiel od tradičného vodného čerpadla poskytujú aj bezhlučné operácie. Slnečnú fontánu si môžete vychutnať v interiéri umiestnením fontány pri slnečnom okne alebo nastavením panelu na slnku a spustením kábla z panela do fontány.

Jedným z najhospodárnejších solárnych prístrojov je solárny ohrievač teplej vody. toto   vykurovací systém   využíva solárny kolektor, zásobník a čerpadlo. Voda sa čerpá cez solárny kolektor, ktorý ohrieva vodu pred jej odoslaním do zásobníka. Niektoré solárne ohrievače vody sú pripojené k pomocným systémom, ktoré sú napájané elektrickou energiou a sú v prevádzke, keď je potrebná viac teplej vody.