Aké sú rôzne typy zálohovacích zariadení SIM karty?

- Apr 09, 2019-

SIM karta alebo Subscriber Identity Module je čip, ktorý uchováva informácie v niektorých modeloch mobilných telefónov. Zálohovacie zariadenie karty SIM je zariadenie alebo aplikácia, ktorá je určená na extrahovanie, kopírovanie a ukladanie obsahu karty SIM. Tieto zariadenia sú obzvlášť cenné pre tých, ktorí nahromadili početné kontakty alebo iné relevantné informácie na svojich SIM kartách. SIM editory, spisovatelia a čitatelia a niektoré spoločnosti môžu ponúkať záložné služby, aby bol užívateľ chránený pred stratou alebo poškodením svojho mobilného telefónu alebo SIM karty.

Editor SIM karty bude pravdepodobne schopný zálohovať obsah karty SIM. Niektorí editory umožňujú používateľom sťahovať obsah SIM karty a preniesť ich do iného zariadenia alebo aplikácie. Užívatelia si môžu vybrať, či si budú sťahovať obsah svojich SIM kariet a nahrať ich do aplikácie Outlook®, Eudora®, Lotus Notes® alebo aplikácie PIM, ako je napríklad Palm® Desktop. Použitie editora SIM karty ako záložného zariadenia SIM karty týmto spôsobom bude mať za následok synchronizáciu zariadení a zálohovanie informácií na druhé miesto.

Používatelia editorov karty SIM môžu tiež prevziať obsah karty SIM do dátového súboru. To uľahčuje proces obnovy, ak sa niečo stane s pôvodnou kartou SIM. Editor SIM tiež umožňuje používateľom vytlačiť obsah karty SIM, ak si užívateľ želá uchovávať na papieri kópiu obsahu.

Aj keď sú menej bežné, zapisovače SIM karty možno použiť aj ako záložné zariadenie na kartu SIM. Primárnou funkciou zapisovača SIM je zapisovať nové údaje na kartu SIM, ale niektoré zapisovače môžu obsahovať aj možnosti zálohovania. Ak sa používatelia rozhodnú investovať do zapisovača SIM ako záložné zariadenie na kartu SIM, odporúča sa, aby dvakrát skontrolovali funkcie zapisovateľa pre možnosti zálohovania. Aj čitatelia SIM karty sa môžu pochváliť rovnakými funkciami zálohovania, hoci sa väčšinou používajú na zobrazenie obsahu karty SIM.

Niektoré spoločnosti ponúkajú služby zálohovania SIM karty. Klienti môžu navštíviť spoločnosť, odovzdať svoje SIM karty a nechať ich obsah SIM karty zálohovať na bezpečnú webovú stránku v priebehu niekoľkých minút. Poplatky sa môžu účtovať pri každom zálohovaní karty SIM. Klientom môžu byť dodané užívateľské mená a heslá, aby sa mohli prihlásiť na webovú stránku a prezerať si obsah svojich SIM kariet. Okrem toho, že majú kópiu obsahu online, klienti ich môžu vykonávať prostredníctvom webovej stránky.

Niektoré zálohovacie zariadenia sú kompatibilné iba s niektorými typmi kariet SIM. Používatelia by to mali mať na pamäti pri investovaní do zálohovacieho zariadenia karty SIM. Predtým, ako užívateľ vykoná nákup, mal by identifikovať svoj typ SIM karty. Väčšina používateľov bude mať globálny systém pre mobilné komunikácie ( GSM ), Nextel alebo 3G SIM karty. Užívateľ by si mal pred nákupom overiť kompatibilitu svojej SIM karty so zariadením podľa svojho výberu.