Aké sú rôzne typy závodných MMO?

- Feb 15, 2019-

Masívne multiplayerové online hry (MMO), ktoré sa sústreďujú na závodnú tému, majú tendenciu byť veľmi špecifickým žánrom hry, ktoré prináša určité konkurenčné prvky zo športových hier a spája ich s mnohými ďalšími klasickými hernými mechanikami. Veľa pretekárskych MMO zahŕňa autá v jednej alebo druhej forme a rôzne pretekárske dráhy, na ktorých môžu hráči súťažiť. Niekoľko závodných MMO je založených na konkurenčných verziách skutočných športov, ako je lyžovanie, snowboarding , skateboarding alebo člnkovanie. Menej časté sú letecké alebo vesmírne závodné hry, v ktorých hráči preletia okolo prekážok. Niektoré pretekárske MMO sú podľa všetkého úplne fantastické, čo umožňuje akémukoľvek hráčovi, ktorý sa hráč rozhodol pretekať po svete, súťažiť s ostatnými hráčmi a niekedy zahŕňať prvky boja alebo stratégie.

Najbežnejšie nájdené pretekárske MMO zahŕňajú hráčov, ktorí riadia vozidlá modelované podľa dizajnov reálneho sveta a preteká sa medzi sebou na rôznych pretekárskych dráhach alebo v rôznych prostrediach v hre na základe zápasu. Hry môžu využívať pretrvávajúce servery na internete na ukladanie údajov o pretekoch, alebo môžu byť rozšíreniami jednotiek založenými na zhody bez trvalých údajov. V pretrvávajúcom závodnom svete hráči zvyčajne usilujú o zhromažďovanie tovaru, ktorý môže zlepšiť výkon svojho vozidla alebo získať iné odmeny alebo medaily ako symbol zručnosti. Tieto typy hier vo všeobecnosti nemajú žiadne bojové prvky a zvyčajne zostávajú založené na fyzike a mechanike reálneho sveta.

Niektoré typy pretekárskych MMO prijímajú športy v reálnom svete alebo približujú tieto športy a premenia ich na hry pre viacerých hráčov. Veľa udalostí, ako je snowboarding, lyžovanie a plávanie, sú všetko modelované konkurenčným spôsobom pre hráčov v týchto hrách. Hráči často súťažia, a to buď pre tituly, alebo pre prispôsobenie postavy, vďaka čomu sa ich avatary v hre zdajú byť jedinečné. V niektorých prípadoch majú športové prvky fantastické prvky, ako napríklad raketové balíky, ktoré poskytujú hráčom širšiu škálu možností pretekov a stratégií.

Šesť racingových MMO dáva hráčovi úplnú slobodu pohybu v leteckých alebo vesmírnych pretekárskych scenároch. Tieto hry sa väčšinou zaoberajú skutočnými alebo fiktívnymi vozidlami, ktoré pretekajú cez plávajúce prekážkové kurzy na oblohe. Niektoré z týchto typov hier majú oficiálne ligové herné zápasy, ktoré sa pravidelne vyskytujú.

Niektoré závodné MMO sa nepokúšajú modelovať šport, technológiu alebo situáciu v reálnom svete a namiesto toho sú úplne fantastické. Tieto hry môžu umožniť hráčom mať rôzne avatary, zatiaľ čo samotný závod môže zahŕňať boj, riešenie hádaniek alebo stratégiu v reálnom čase. V pretrvávajúcom hernom svete sú niektoré pretekárske MMO zahrnuté ako preteky len ako podmnožina aktivít, ktoré majú hráči k dispozícii.