Aké sú rôzne typy elektrického náradia?

- Mar 07, 2019-

Elektrické nástroje sú jedny z najviac časovo úsporných zariadení, ktoré boli kedy vytvorené. Prostredníctvom použitia stlačeného vzduchu , elektriny alebo spaľovania umožňujú tým, ktorí ich používajú, dokončiť pracovné miesta, ktoré ostatní používajúci tradičné nástroje nedokážu dosiahnuť alebo by im trvalo podstatne dlhšie. Elektrické náradie môže byť rozdelené do niekoľkých kategórií vrátane prenosnosti, zdroja energie a účelu.

Elektrické náradie sa zvyčajne dodáva v jednej z dvoch kategórií - stacionárnych alebo prenosných. Stacionárne elektrické nástroje sú buď veľké stroje, ktoré sa nedajú ľahko premiestniť, alebo stroje, ktoré musia byť pevne pripevnené k stacionárnemu objektu, aby mohli riadne fungovať. Prenosné elektrické náradie sa dá ľahko prenášať z jedného miesta na druhé a zvyčajne je dostatočne ľahké na to, aby sa mohlo používať pri držaní v rukách osoby. Stacionárne modely majú zvyčajne výhody presnosti, výkonu a plynulosti; prenosné verzie univerzálnosti a cestovania.

Ďalší spôsob, ako zvážiť elektrické nástroje, je energia, ktorú používajú na fungovanie. Elektrické náradie zvyčajne beží na jednom z troch typov výkonu: stlačený vzduch, elektrina alebo spaľovanie. Keď sa používa stlačený vzduch, vzduch sa pretláča cez zariadenie, aby sa pohybovali rôzne mechanické časti. Vzduchový kompresor je zvyčajne poháňaný elektromotorom alebo spaľovacím motorom. Nástroje poháňané elektrinou najčastejšie používajú nejakú formu elektromotora. Tieto nástroje musia byť buď zapojené do elektrickej zásuvky alebo sú napájané z batérie. Napokon, niekoľko nástrojov je poháňaných spaľovaním. Spaľovanie sa môže uskutočňovať buď použitím malých výbušných náloží známych ako náboje alebo spaľovacích motorov.

Elektrické náradie môže byť tiež kategorizované podľa účelu. Medzi rôzne typy elektrického náradia patria:

Reťazová píla . Reťazové píly sú základným elektrickým náradím. Používajú sa na rezanie stromov a obrubníkov, so špecializovanými verziami na rezanie kameňa a betónu. Tieto prenosné zariadenia používajú malý motor na ťahanie lopatkového reťazca pozdĺž pozdĺžnej vodiacej lišty. Moderné reťazové píly sú poháňané buď spaľovacím motorom alebo elektromotorom.

Vŕtačky . Verzia tohto náradia na náradie používa motor na otáčanie. To má za následok rýchle rezanie kruhových dier. Typy zahŕňajú stacionárnu vŕtačku a prenosnú akumulátorovú vŕtačku . Ručné vŕtačky môžu byť často vybavené adaptérmi, takže môžu poháňať skrutky, momentové skrutky a dokonca fungovať ako brúsky.

Truhlári . Truhlári sú špecializované drevoobrábacie nástroje, ktoré používajú pílový kotúč na rezanie tenkej štrbiny do kusu dreva. Podobná štrbina sa rozreže na ďalší kus a tieto dva sa spoja umiestnením jedného kusa dreva pokrytého lepidlom do štrbiny a vzájomným zatlačením kusov.

Jointer . Tento nástroj využíva špecializované čepele na rezanie povrchu z kusu dreva, čo ho robí plochým.

Sústruhy . Sústruhy držia a odstreďujú materiály tak, aby mohli byť opracované a tvarované. Poháňané sústruhy umožňujú crafterovi sústrediť sa na prácu s materiálom namiesto toho, aby museli neustále otáčať vretenom.

Nastreľovacie pištole. Tieto zariadenia vystreľujú nechty, poháňajú ich do dreva a iných materiálov. Pracujú oveľa rýchlejšie ako tradičná metóda kladiviek.

Pneumatický momentový kľúč . Tento kľúč používa stlačený vzduch na rýchle a silné otáčanie matíc, skrutiek a iných predmetov.

Sanders . Brúsky vyhladzujú povrch pohybom ďalšieho hrubého povrchu. Sú jedným z najrôznejších druhov elektrického náradia a zahŕňajú pásové brúsky, kotúčové brúsky, bubnové brúsky a mycie brúsky.