Aké sú rôzne typy elektrických nástrojov?

- Feb 21, 2019-

Elektrické náradie sú jedným z najčastejšie vytvorených zariadení, ktoré šetria čas. Vďaka použitiu stlačeného vzduchu , elektriny alebo spaľovania umožňujú osobám, ktoré ich používajú, dokončiť úlohy, ktoré iní, ktorí používajú tradičné nástroje, buď nedokázali dosiahnuť, alebo by robili oveľa dlhšie. Elektrické náradie je možné rozdeliť do mnohých kategórií vrátane prenosnosti, zdroja energie a účelu.

Elektrické náradie sa zvyčajne nachádza v jednej z dvoch kategórií - stacionárne alebo prenosné. Stacionárne elektrické náradie sú buď veľké stroje, ktoré sa nedajú ľahko posunúť, alebo stroje, ktoré musia byť pevne pripevnené k stacionárnemu predmetu, aby mohli správne fungovať. Prenosné elektrické náradie sa dá ľahko prenášať z jedného miesta do druhého a sú zvyčajne ľahké na to, aby sa mohli používať pri držaní v rukách človeka. Stacionárne modely majú zvyčajne výhody presnosti, sily a plynulosti; prenosné verzie všestrannosti a cestovania.

Ďalším spôsobom, ako zvážiť elektrické nástroje, je energia, ktorú používajú. Elektrické náradie zvyčajne beží na jednom z troch typov napájania: stlačený vzduch, elektrický prúd alebo spaľovanie. Keď sa používa stlačený vzduch, cez zariadenie sa tlačí vzduch, aby sa pohybovali rôzne mechanické časti. Vzduchový kompresor nástroja je zvyčajne poháňaný elektromotorom alebo spaľovacím motorom. Nástroje používajúce elektrickú energiu najčastejšie používajú nejakú formu elektrického motora. Tieto nástroje musia byť buď zapojené do elektrickej zásuvky, alebo sú napájané z batérie. Nakoniec niekoľko nástrojov je poháňaných spaľovaním. Spaľovanie sa môže uskutočniť buď pomocou malých výbušných nábojov známych ako náplne, alebo v spaľovacích motoroch.

Elektrické náradie je možné kategorizovať podľa ich účelu. Medzi rôzne typy elektrického náradia patria:

Reťazová píla . Reťazové píly sú podstatným náradím. Používajú sa na rezanie stromov a orezanie konárov, so špecializovanými verziami aj na rezanie kameňa a betónu. Tieto prenosné zariadenia používajú malý motor na vytiahnutie rebrovaného reťaze pozdĺž štrbinovej vodiacej lišty. Moderné reťazové píly sú poháňané spaľovacím motorom alebo elektromotorom.

Vŕtačky . Verzia tohto nástroja s elektrickým nástrojom používa motor na to, aby sa trochu otočil. Výsledkom je rýchle rezanie kruhových otvorov. Typy zahŕňajú stacionárny vŕtací lis a prenosný akumulátorový vrták . Ručné vŕtačky môžu byť často vybavené adaptérmi, aby mohli poháňať skrutky, momentové skrutky a dokonca fungovať aj ako brúsky.

Truhlári . Truhlári sú špecializované drevoobrábacie nástroje, ktoré používajú pílový kotúč na rezanie tenkej štrbiny do dreva. Podobný otvor je rozrezaný na iný diel a oba sú spojené tak, že do drážky sa umiestni jeden kus dreva zakrytého lepidlom a spoločne tlačia kusy.

Pripojenie . Tento nástroj používa špecializované čepele na rezanie povrchu z dreva, čím sa stáva plochým.

Sústruhy . Sústruhy držia a otáčajú materiály tak, aby mohli byť spracované a tvarované. Napínacie sústruhy umožňujú remeselníkovi sústrediť sa na spracovanie materiálu namiesto neustáleho otáčania vretena.

Nastreľovacie pištole. Tieto zariadenia vyfrézujú nechty, poháňajú ich do dreva a iných materiálov. Pracujú oveľa rýchlejšie ako tradičná metóda kladenia.

Pneumatický momentový kľúč . Tento kľúč používa stlačený vzduch na rýchle a silné otáčanie matiek, skrutiek a iných predmetov.

Brúsky . Brúsky hladkú povrchovú plochu presunú ďalším hrubým povrchom nad jeho vrchol. Sú to jeden z najrôznejších typov elektrického náradia a zahŕňajú pásové brúsky, kotúčové brúsky, bubnové brúsky a brúsky na myši.

Píly . Píla je druh rezného nástroja. Píly poháňané poháňanými pohonmi pohybujú ostria alebo pásy extrémne rýchlo, čo vedie k významnému výkonu. Pásky, radiálne ramená a stoly sú všetky typy píly.