Aké sú rôzne typy MP3 prehrávačov?

- Apr 08, 2019-

MP3 prehrávače sú vreckové elektronické zariadenia, ktoré majú schopnosť nielen ukladať, ale aj prehrávať hudbu a iné zvukové súbory. Hoci MP3 prehrávače sú sofistikované zariadenia a existuje mnoho odrôd, môžu byť umiestnené do jednej z troch širokých kategórií. Medzi tieto kategórie patria prehrávače založené na pevnom disku, prehrávače založené na mikro pevnom disku a prehrávače založené na technológii flash.

MP3 prehrávače založené na pevnom disku sú typicky väčšie a ťažšie ako ich konkurenti, pretože obsahujú vo vnútri veľkokapacitný pevný disk. To však môže byť jedna z jeho slabých stránok. Títo hráči poskytujú najväčšiu kapacitu, 10 GB alebo viac, z rôznych typov MP3 prehrávačov. Vzhľadom k tomu, že desať gigabajtov sa rovná zhruba 2 900 MP3 súborom, väčšina spotrebiteľov si tieto prehrávače kupuje, pretože sa prispôsobujú ich celej zbierke MP3. Ak však hľadáte hráča, ktorý si so sebou vezmete na jogu alebo na použitie v posilňovni, môžete sa vyhýbať týmto hráčom. Náhly fyzický pohyb môže spôsobiť preskočenie vnútorného mechanického pevného disku.

Prehrávače MP3 s pevným diskom Micro sú podobné svojim veľkým bratom, prehrávačom založeným na pevnom disku, okrem toho, že sú o niečo menšie, a to ako vo fyzickej veľkosti, tak aj vo vnútornej úložnej kapacite. Títo hráči majú až šesť gigabajtov súborov MP3, čo sa rovná približne 1 700 skladbám. Stále sa pýši úctyhodnou kapacitou, títo hráči získali vďaka mnohým spotrebiteľom vďaka svojej nízkej hmotnosti, kompaktnej veľkosti. Avšak títo hráči sú tiež náchylní na preskakovanie, ak sú vystavení intenzívnemu fyzickému pohybu. Okrem toho, ako pevný disk a micro pevný disk založené na prehrávači bežne obsahujú nabíjateľné batérie, ktoré nie je možné vymeniť za novú batériu, ale len nabíjať. Ak je to malá veľkosť a stredná kapacita, ktoré ste pri hľadaní tohto typu hráča môže byť v poriadku.

Ak ani jeden z týchto hráčov nezaujíma váš záujem, flash prehrávače MP3 môžu vyhovovať vašim potrebám. Tieto ultra kompaktné nízkokapacitné prehrávače neobsahujú žiadne pohyblivé časti, a preto nikdy nevynechávajú. Ďalšou výhodou týchto hráčov je, že ich veľkosť a nedostatok pohyblivých častí im umožňuje používať minimálny výkon, čo spôsobuje, že vaše batérie vydržia dlhšie. Aj títo hráči takmer vždy používajú vymeniteľné, jednorazové batérie, ktoré vám umožnia vložiť novú batériu, ak by mal prehrávač umrieť uprostred používania. Avšak, flash založené hráči bežne pohybujú v rozsahu od 32 megabajtov (približne 10 skladieb) až po dva gigabajty (približne 570 skladieb) najviac. Preto väčšina spotrebiteľov s veľkou hudobnou zbierkou má tendenciu vyhýbať sa tomuto typu prehrávača, zatiaľ čo športovci môžu oceniť robustnosť týchto zariadení.

Niektoré z rôznych typov MP3 prehrávačov zahŕňajú aj ďalšie funkcie. Niekoľko prehrávačov s pevným diskom obsahuje malú obrazovku, ktorá dokáže zobraziť obrázky a videá uložené na internej jednotke. Ostatné prehrávače umožňujú digitálny hlasový záznam pre budúce prehrávanie.