Aké sú rôzne typy vojenských ďalekohľadov?

- Apr 16, 2019-

Ďalekohľady sú špeciálne optické zariadenia, ktoré pomáhajú osobe vidieť obrázky z diaľky. Tie sú často používané vojenským personálom v boji. Existuje mnoho typov vojenských ďalekohľadov, ktoré sú k dispozícii na rôzne účely, okrem boja. Dodávajú sa v mnohých veľkostiach a konfiguráciách vrátane diaľkomerov a ďalekohľadov pre nočné videnie . Tieto ďalekohľady sú typicky drsnejšie ako štandardný ďalekohľad.

Štandardné vojenské ďalekohľady sú k dispozícii v zelenej, čiernej alebo čiernej farbe. Vďaka tomu sú ľahko maskovateľné vo viacerých vonkajších prostrediach. Sú k dispozícii v mnohých malých vreckových verziách, ktoré sú ideálne pre batohy alebo popruhy.

Jedným z najuniverzálnejších vojenských ďalekohľadov je ďalekohľad. Tieto ďalekohľady poskytujú výpočet vzdialenosti cieľa v reálnom čase pre cieľ. Ďalekohľady sú používané s určitými vojenskými zbraňami, aby pomohli strelcovi nastaviť vzdialenosť jeho zbrane. Môžu byť tiež použité poľovníkmi určiť rozsah požiaru pre výstrel.

Mnoho vojenských ďalekohľadov má pokročilé schopnosti nočného videnia. Tieto ďalekohľady využívajú infračervenú technológiu, ktorá pomáha zväčšovať vzdialené objekty v úplnej tme. Ďalekohľady na nočné videnie sa najčastejšie používajú v tankoch a divíziách pechoty, aby pomohli armáde vykonávať manévre v noci.

Väčšina vojenských ďalekohľadov je drahšia ako štandardné ďalekohľady. Siahajú v cene od niekoľkých stoviek až po niekoľko tisíc dolárov. Tieto ďalekohľady majú vyššie možnosti zväčšenia ako štandardný objektív, čo z nich robí kvalitnejší binokulár. Mnoho vojenských verzií môže jasne presiahnuť vzdialenosť 1600 yardov (1,46 km).

Vojensko-námorné ďalekohľady sú vyrobené z mimoriadne odolného materiálu, ktorý ich sťažuje rozbitie. Vojenské ďalekohľady sú testované v niektorých z najťažších terénov na svete, čo z nich robí hodnotný majetok pre lov. Proti zahmlievaniu a odolnosti proti vode sú dve dôležité vlastnosti v dobrom páre ďalekohľadov. Väčšina vojenských ďalekohľadov zahŕňa štandardné funkcie proti zahmlievaniu a sú odolné voči vode.

Najtrvanlivejšie vojenské ďalekohľady, ktoré sú dnes k dispozícii, majú buď šesťnásobné zväčšenie alebo sedemnásobné zväčšenie. Je to preto, že vyššie zväčšenie zvyčajne vyžaduje veľké objemné balenie, ktoré musí byť namontované na statív na prezeranie. Väčšina pechoty používa šesťnásobné zväčšenie, pretože je k dispozícii v kompaktných jednotkách a poskytuje primerané pokrytie.