Aké sú rôzne typy interaktívnych sprievodcov?

- Jul 03, 2019-

Na internete je k dispozícii mnoho typov interaktívnych príručiek, z ktorých niektoré zahŕňajú návody na cestovanie do zahraničia a jazykových prekladateľov.   Interaktívne hodiny   pre finančné plánovanie sú ďalším typom interaktívneho sprievodcu. Tieto budú obsahovať tipy na rozpočtovanie. Interaktívne príručky, ktoré ponúkajú lekcie pre seniorov o tom, ako používať internet, môžu naučiť základy prezerania webových stránok a ako cvičiť v bezpečí   online nakupovanie .

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť o určitom predmete bez toho, aby museli cestovať ďalej ako najbližší počítač, môžu byť ideálnym riešením interaktívne príručky. Jedným z najpopulárnejších typov inštrukcií je interaktívna referenčná príručka pre elektronické zariadenie. Môže to zahŕňať mobilný telefón alebo počítač, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Interaktívni sprievodcovia pre elektroniku poučujú spotrebiteľov o tom, ako čo najlepšie využiť produkt. Zobrazenie rôznych funkcií produktu a vysvetlenie, ako to funguje, možno vykonať pomocou interaktívnych ponúk, ktoré umožňujú jednotlivcovi zúčastniť sa výberom rôznych možností. Spotrebiteľ môže byť tiež požiadaný, aby určil, ktoré funkcie budú použité.

Ďalší typ interaktívneho sprievodcu vzdeláva verejnosť o rôznych otázkach súvisiacich so zdravím. Napríklad interaktívne príručky o stomatológii môžu poučiť jednotlivcov o správnom spôsobe udržiavania správnej ústnej hygieny. Kapitoly týchto on-line príručiek môžu zahŕňať kvízy s viacerými možnosťami na testovanie vedomostí o predmetoch, ako sú napr.

Interaktívni turistickí sprievodcovia sú zvyčajne určené pre tých, ktorí chcú informácie o destináciách. Tieto interaktívne príručky často umožňujú jednotlivcom sledovať prezentácie alebo krátke videá o rôznych mestách a regiónoch po celom svete. Kliknutím na obrázok konkrétnej krajiny môžete vyvolať rôzne možnosti.

Mnohé zdravotnícke strediská, nemocnice a kliniky používajú na svojich webových stránkach interaktívne príručky. Tieto príručky niekedy zobrazujú virtuálnu prehliadku zariadenia. Videá budú zobrazovať detailný pohľad do vnútra zariadenia, takže sa človek bude cítiť skoro ako keby tam bol osobne.

Interaktívni sprievodcovia vzdelávajú verejnosť o bezpečnostných opatreniach, ktoré sa majú prijať počas prírodnej katastrofy. Tento typ interaktívnej referenčnej príručky môže napríklad obsahovať inštrukcie o tom, ako prežiť tornádo alebo zemetrasenie. Môže obsahovať videoklipy zobrazujúce prírodnú katastrofu alebo obsahovať úplný zoznam toho, čo robiť v prípade núdze.