Aké sú rôzne typy projekčných obrazoviek pre domáce kino?

- Jul 05, 2019-

Domáce kino   projekčné plátna   sú neoddeliteľnou súčasťou každého domáceho kina a môžu významne ovplyvniť zážitok zo sledovania. Preto je dôležité pochopiť základné vlastnosti rôznych typov projekčných obrazoviek domáceho kina pred výberom jedného. Existujú tri základné kategórie: voľne stojace obrazovky, rozbaľovacie obrazovky a pevné obrazovky. Okrem týchto kategórií sú obrazovky tiež diferencované podľa faktorov, ako je veľkosť, farba a odrazivosť.

Jedným z hlavných faktorov, ktoré odlišujú premietacie plátna domáceho kina od seba, je fyzické nastavenie. Voľne stojace obrazovky visia z hornej časti ľahkého, sklopného kovového statívu. Tento typ sita môže byť ľahko presunutý z miestnosti do miestnosti a tiež zložený do relatívne kompaktnej veľkosti, čo umožňuje jeho uloženie v skrini alebo pod posteľou. Vo všeobecnosti patrí medzi najdostupnejšie možnosti domovskej obrazovky. V niektorých prípadoch však môže byť kvalita obrazovky vo voľne stojacich modeloch celkom jednoduchá, čo má za následok menej ako dokonalé zobrazenie obrazu, ktoré nemusí byť vhodné pre rozsiahle použitie.

Niektoré premietacie plátna domáceho kina možno klasifikovať ako rozbaľovacie obrazovky. Tieto obrazovky sú ukotvené v puzdre, ktoré sa zvyčajne montuje na strop alebo na stenu. Tento typ obrazovky sa počas prehliadania predlžuje na celú dĺžku a medzi použitiami sa zasúva do svojho obalu. Lacnejšie rozbaľovacie modely sú manuálne rozšírené a zatiahnuté, zatiaľ čo drahšie modely sú elektricky napájané pomocou tlačidla alebo diaľkového ovládania. Tieto obrazovky môžu byť dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú skryť svoju obrazovku medzi použitiami a zároveň minimalizovať čas potrebný na nastavenie.

Ako ich názov napovedá, pevné premietacie plátna domáceho kina sú trvalo pripevnené k stene. Pevné obrazovky sú spravidla najnákladnejšou voľbou pre domácu obrazovku, ale sú všeobecne určené pre milovníkov kina, a tak môžu ponúknuť prehľadnosť obrazu, ktorá presahuje úroveň, ktorú poskytujú lacnejšie modely. Na druhej strane, pretože sa nedá presunúť ani zasunúť, niektorí by mohli zistiť, že pevná obrazovka prevyšuje dekor miestnosti, keď sa nepoužíva. To môže byť najlepšie pre tých, ktorí majú miestnosť, ktorá môže slúžiť ako plne venované domáce kino.

Ďalšie faktory, ktoré rozlišujú premietacie plátna domáceho kina, zahŕňajú veľkosť, odrazivosť a farbu. Obrazovky sú k dispozícii vo veľmi širokej škále veľkostí, a pre najlepší zážitok zo sledovania, zákazníci môžu chcieť zvážiť nákup najväčšej obrazovky prípustnej podľa ich rozpočtu a veľkosti miestnosti. Môžu sa tiež líšiť v odrazivosti, a vysoko reflexné obrazovky sú zvyčajne vhodné len vtedy, keď diváci budú sedieť priamo pred obrazovkou. Ďalej je možné zakúpiť buď biele alebo sivé obrazovky. Experti domáceho kina radia, že biele obrazovky sú najlepšie pre miestnosti, ktoré môžu byť úplne zatemnené pre prehliadky, zatiaľ čo sivé obrazovky môžu poskytnúť ostrejší obraz v miestnostiach, ktoré majú jeden alebo viac nevyhnutných svetelných zdrojov.