Aké sú rôzne typy elektronických dodávok?

- Jul 08, 2019-

K dispozícii je nespočetné množstvo elektronických dodávok a komponentov. Komponenty môžu byť považované za pasívne, čo znamená, že môžu pracovať bez externého napájania alebo aktívne, čo znamená, že nemôžu pracovať bez externého napájania. Medzi najzákladnejšie typy pasívnych elektronických dodávok patria induktory,   rezistory a   kondenzátory . Keď sú tieto základné komponenty kombinované, produkujú ďalšie typy.   tranzistory   a batérie sú hlavnými príkladmi aktívnych komponentov.

Terminály a konektory sú elektronické zdroje používané na výrobu káblov a špecifických elektrických pripojení. Existuje mnoho variácií prepínačov buď na prerušenie prúdu elektrického prúdu, známeho ako otvorený spínač, alebo na prechod elektrického prúdu, známeho ako uzavretý spínač. Spínače môžu byť manuálne ovládané alebo spúšťané konkrétnou udalosťou, ako je tepelná alebo magnetická aktivita.

Rezistory sa používajú na prechod prúdu a sú v takmer každom elektronickom obvode a majú množstvo možných variácií. Napríklad existujú rezistory závislé od pevnej hodnoty, premenlivej hodnoty a napätia. Kondenzátory uchovávajú a potom uvoľňujú elektrický náboj a majú množstvo použití, ako napríklad filtračné napájacie napätie.

Ďalšia veľká kategória elektronických dodávok zahŕňa položky ako ochranné zariadenia a napájacie zariadenia. Poistky, ističe a bleskoistky sú bežnými typmi týchto komponentov určených na ochranu obvodov pred nadmerným napätím a prúdmi. Elektronika, ktorá poskytuje elektrickú energiu, zahŕňa kyslé alebo alkalické batérie, palivové články a   napájania .

Induktory, elektronické dodávky, ktoré používajú magnetizmus, možno nájsť v komponentoch, ako sú transformátory, solenoidy a mikrofóny. Ďalšie aktívne komponenty, ktoré môžu byť použité na zosilnenie v aplikáciách, sú známe ako tranzistory. Reproduktory a bzučiaky sú typom elektroniky známej ako prevodník, ktorý vytvára fyzikálny efekt poháňaný elektrickým signálom. Senzory a detektory sú variáciami na snímači, ktoré vytvárajú účinok len za určitých podmienok, typicky v prostredí, ako je pohyb alebo poloha.

Polovodiče a   integrované obvody   tvoria ďalšiu obrovskú kategóriu elektronických dodávok. Diódy sú typu   polovodič   určené na vedenie elektriny v jednom smere a ktoré prichádzajú v mnohých štýloch. Svetlo emitujúce diódy (LED) sú najznámejšou odrodou. Integrované obvody môžu byť buď digitálne alebo analógové.

Zoznam variantov a konfigurácií integrovaných obvodov je dlhý a obsahuje mnoho známych počítačových komponentov. Do tejto kategórie patrí pamäť vo všetkých jej formách. Zahrnuté sú aj iné typy elektronických spotrebných materiálov, ako sú ovládače displeja, mikroprocesory a mikroradiče. Ďalšiu kategóriu tvoria optoelektronické komponenty, ktoré sa skladajú z položiek, ako sú LED displeje a fotografické spojky. K dispozícii je mnoho ďalších typov elektronických spotrebných materiálov, ktoré pokrývajú prakticky všetky možné aplikácie.