Aké sú rôzne typy zosilňovačov na cesty?

- May 20, 2019-

Zosilňovače sú zdrojom energie pre zvukový systém pre kapely, služby komerčných udalostí, subjekty domácej zábavy a mnohé ďalšie audio výstupy. Zosilňovače sa všeobecne používajú s mixážnou konzolou, ktorá ovláda PA reproduktory a monitory. Tieto jednotky môžu byť dosť ťažké a vyžadujú ochranu počas prepravy. Na výber je niekoľko základných variantov cestných kufríkov zosilňovačov, menovite soft bag a hardshell.

Zriedkavo si spotrebitelia vyberajú mäkké puzdrá pre svoje zosilňovače PA, pokiaľ nie sú v napätom rozpočte. Aj keď tieto zosilňovače na cesty majú ochrannú výplň, všeobecne sa oplatí získať dodatočné investície na získanie tvrdého kockovaného puzdra na ochranu takýchto drahých súčiastok. Puzdrá sú určené pre PA zariadenia aj pre gitarové zosilňovače.

Mäkké puzdrá sa zvyčajne používajú na pokrytie gitarových zosilňovačov pred prachom a inými prvkami, keď sa nepoužívajú. Tento ľahký kryt sa posúva cez vrch zosilňovača a je zaistený zipsom. Nie sú určené na ochranu pred častou dopravou, ale viac na ochranu pred svetlom medzi jednotlivými cvičeniami, keď sa zosilňovač nepoužíva.

Cestné puzdrá zosilňovačov sú preferovanou voľbou väčšiny umelcov a profesionálnych subjektov. Rackové držiaky sa vkladajú do puzdra, aby sa umožnilo pevné upevnenie zosilňovačov. Tieto puzdrá dokážu držať len dva zosilňovače až do výšky 20. Zosilňovače majú miesta na skrutky na svojich okrajoch, kde môžu byť naskladané do kufra.

Materiály, aby boli ťažké, takže hardshell zosilňovač cestnej prípadoch môže vážiť stovky libier a kolesá sú zvyčajne inštalované. Je dôležité mať zámky na kolesách, aby sa zabránilo nežiaducemu pohybu. Prepravné zariadenie z vozidla na pódium môže zahŕňať prekračovanie viac a viac ramp. Gumené rukoväte a gumené nožičky sú vhodné. Tieto prípady môžu byť dosť drahé.

Ako mnoho prípadov zosilňovačov vyzerá rovnako, umelci a turisti ich označujú. Toto sa najčastejšie vykonáva vyrezaním písmen v šablóne a natieraním štítku na čiernom povrchu puzdra. Väčšina z týchto kockovaných, tvrdých puzdier sú čierne so striebornými ráfikmi. Turistický zvukový štáb môže použiť desiatky týchto prípadov v závislosti od veľkosti operácie a popularity umelca alebo udalosti. Niekedy sú k dispozícii zákaznícke farebné zosilňovače, ale zvyčajne ich treba zakúpiť online.