Aké sú vlastnosti bezdrôtovej nabíjačky?

- Dec 04, 2018-

V dnešnej dobe sa technológia stále viac rozvíja. Káblové nabíjačky sa používajú u nás. Bezdrôtové nabíjačky však používajú niektorí ľudia. V súčasnosti ju stále používa malý počet ľudí! Koniec koncov, bezdrôtová nabíjačka je práve začína, stále existuje veľa mobilných telefónov, ktoré nemožno použiť. Teraz mi dovoľte predstaviť vlastnosti bezdrôtovej nabíjačky.

图片5

1. Rýchlosť nabíjania bezdrôtových nabíjačiek bola vždy záujmom mnohých ľudí. S pokrokom v technológii je strata bezdrôtového nabíjania nižšia ako strata káblovej nabíjacej technológie. Miera konverzie bezdrôtového nabíjania je o niekoľko percentuálnych bodov vyššia ako je kábel. Vysoká konverzia je tiež kľúčovým faktorom pri globálnej aplikácii bezdrôtových nabíjačiek. Technológia bezdrôtového nabíjania je však tiež obmedzená vzdialenosťou. V budúcnosti je potrebné vyriešiť problém presného polohovania diaľkového prenosu pásma a rozsahu magnetického poľa.

 

2. V budúcnosti sa môžu široko používať bezdrôtové nabíjačky, ako napríklad nabíjacie priestory pre elektrické vozidlá a prenos energie pre počítačové čipy. Nabíjací systém vyvinutý s touto technológiou vyžaduje iba jednu pätinu aktuálneho času nabíjania.

 

3. Bezdrôtová nabíjacia technológia využíva magnetickú rezonanciu na prenos elektrickej energie medzi elektrickým poľom a magnetickým poľom medzi nabíjačkou a zariadením. Cievka a kondenzátor tvoria rezonanciu medzi nabíjačkou a zariadením.


4. Základný čip je jedným z problémov pri používaní technológie bezdrôtového nabíjania. Presné riadenie dosahu žiarenia, frekvencia magnetického poľa a ďalšie ovládacie prvky sú všetky implementované čipom.


5.Mnoho ľudí sa obáva, že bezdrôtové nabíjanie prinesie žiarenie, ktoré je škodlivé pre ľudské telo. Technológia bezdrôtového nabíjania je v skutočnosti bezpečná pre ľudské telo. Rezonančný princíp používaný bezdrôtovými nabíjačmi je rezonancia magnetického poľa, ktorá sa prenáša iba medzi cievkami, ktoré rezonujú rovnakou frekvenciou. Zatiaľ čo iné zariadenia nemôžu prijímať pásmo, magnetické pole, ktoré používa technológia bezdrôtového nabíjania, je navyše pre ľudské telo neškodné.