Čo sú batérie typu Lithium-Sulphur?

- Jul 04, 2019-

Nabíjateľné batérie používajú na výrobu elektriny rôzne chemikálie. Ako by ste mohli mať podozrenie, lítium - sírové batérie používajú na výrobu elektrického náboja lítium a síru. Lítium-sírové batérie sú relatívne nové a líšia sa v mnohých smeroch od bežných lítium- iónových batérií. Vzhľadom k tomu, že pri svojej konštrukcii nepoužívajú ťažké kovy, tieto batérie majú potenciál byť ekologickejšie ako iné batérie. Môže byť tiež ľahšie zbaviť sa ľudí, rastlín alebo voľne žijúcich živočíchov bez nebezpečenstva.

Síra je relatívne lacný materiál, takže lítium-sírové batérie majú potenciál byť lacnejší ako iné typy batérií. S nižšími počiatočnými nákladmi pre výrobcov by tieto batérie mohli šetriť peniaze spotrebiteľov. Existuje tiež možná úspora nákladov, pretože majú tendenciu poskytovať oveľa dlhšie poplatky ako lítium-iónové batérie. S dvojnásobnou životnosťou alebo väčšou môžete byť schopní dostať sa pomocou jedinej batérie tohto druhu pre váš notebook alebo nabíjateľný ručný nástroj. Namiesto toho, aby ste mali jednu nabíjateľnú batériu vo vašej vŕtačke a inú v nabíjačke, jedna lítium-sírová batéria by mohla ľahko vydržať celý projekt.

Ďalšou uvádzanou výhodou týchto batérií je ich schopnosť dobre pracovať vo veľmi chladnom počasí. Extrémna zima spomaľuje chemickú reakciu v batériách, pričom ich energia sa znižuje. To je dôvod, prečo sú mnohé autobatérie hodnotené teplotnými úrovňami. Elektrické vozidlá alebo vonkajšie zariadenia, ktoré potrebujú spoľahlivo pracovať vo veľmi chladných podmienkach, by ich mohli použiť na zabezpečenie správneho fungovania.

S tenkými konštrukčnými a ľahkými materiálmi majú lítium-sírové batérie tendenciu vážiť menej ako iné podobné batérie. Nielenže je znížená hmotnosť bonus, ale batérie poskytujú viac energie na hmotnosť ako mnohí konkurenti. V zariadeniach, ako sú mobilné telefóny, pre ktoré je ľahká váha kľúčovým predajným miestom, môže byť použitie týchto batérií veľkým zlepšením. Aj keď sú batérie stále relatívne nové, zdá sa, že majú veľa výhod oproti iným typom nabíjateľných batérií. Aj keď sa uvidí, ak budú žiť podľa svojich očakávaní, je dobré, že lítium-sírové batérie budú jednou z ďalších veľkých vecí v technológii nabíjateľných batérií.