Čo sú mobilné telefóny Dual SIM?

- May 28, 2019-

Duálne SIM mobilné telefóny sú navrhnuté takmer rovnakým spôsobom ako akýkoľvek iný telefón s pridaním sekundy   vysielač   ktorá mu umožňuje implementovať dva samostatné moduly SIM (Subscriber Identity Moduly). Tieto malé čipy alebo karty sa posúvajú do chrbta väčšiny mobilných telefónov a pomáhajú vyzdvihnúť bunkové signály. Vo všeobecnosti sú naprogramované tak, aby zachytávali signál z určitej mobilnej siete a prijímali signály z bunkových veží tejto siete.

Väčšina mobilných telefónov s duálnou SIM kartou si zachováva používanie jedinej siete alebo telefónnej spoločnosti. To znamená, že každý   SIM karta   funguje pod rovnakým poskytovateľom bezdrôtových služieb. V niektorých prípadoch môže byť možné použiť SIM kartu od druhého poskytovateľa v tom istom telefóne za predpokladu, že táto karta má správnu veľkosť a predpoklad, že   mobilný telefón   nie je uzamknutý. Uzamknuté zariadenie je naprogramované tak, aby snímalo signály iba od poskytovateľa bezdrôtových služieb, ktorý telefón vydal, bez ohľadu na to, ktorá karta SIM je vložená. Karta od iného poskytovateľa nebude v takomto telefóne fungovať, pokiaľ ju odblokuje poskytovateľ bezdrôtových služieb.

Nie všetky telefóny môžu prijímať duálne   SIM karty , ale sú k dispozícii adaptéry, ktoré zmenia takmer akýkoľvek neskorý model telefónu na dvojitý SIM telefón. Niektoré adaptéry môžu vyžadovať, aby boli obidve karty SIM skrátené a vybavené, zatiaľ čo iné môžu ponúknuť prispôsobenejšie prispôsobenie. Pri použití adaptérov namiesto dvojitého SIM telefónu nemusí byť možné súčasne používať obe SIM karty. Používatelia sa musia prepínať z jedného do druhého pomocou ponuky na obrazovke.

Plne funkčné duálne SIM mobilné telefóny, v porovnaní, zvyčajne nevyžadujú, aby si užívateľ vybral medzi jednou SIM alebo inou. Obidve telefónne čísla je možné používať súčasne. Táto funkcia je vhodná pre tých, ktorí chcú oddeliť obchodné a osobné hovory pomocou dvoch samostatných telefónnych čísel, ako aj tých, ktorí často cestujú a chcú pre každú lokalitu miestne číslo.

V niektorých častiach sveta bol dvojitý SIM telefón o krok ďalej s telefónmi, ktoré môžu pojať tri SIM karty. Tieto sú vo všeobecnosti objemnejšie ako tradičné telefóny s jedným SIM. Oni tiež nie sú tak široko používané alebo žiaduce ako jeden a dual SIM mobilné telefóny.

Nevýhody vo vlastníctve dvojitého SIM mobilného telefónu zahŕňajú väčší a objemnejší vzhľad, ako aj kratšiu výdrž batérie. Duálne SIM telefóny sa vo všeobecnosti musia nabíjať oveľa častejšie, pokiaľ neobsahujú duálne batérie: jednu pre každú kartu SIM. Telefóny, ktoré majú jednu batériu pre každý veľtrh SIM oveľa lepšie v tomto ohľade, ale sú tiež oveľa väčšie ako tradičné duálne SIM telefóny. Štýlový obchod pre dlhšiu životnosť batérie alebo naopak závisí od uváženia spotrebiteľa, pričom jedna z možností má zjavné výhody a nevýhody.