Čo sú stmievateľné LED svetlá?

- Mar 19, 2019-

Svetelné diódy (LED) sú polovodičové žiarovky, ktoré premieňajú elektrinu na svetlo. Tento typ osvetlenia sa časom stal viac populárnym v dôsledku viacerých faktorov. Prvým z nich je koncentrovaný smerový výstup, ktorý je k dispozícii s LED svetlom na rozdiel od nedostatku smerového výstupu zo žiaroviek so žiarovkami a žiarivkami. Nedostatok tepla, ktorý sa vyrába s LED osvetlením v porovnaní s inými typmi žiaroviek, ich robí populárnymi, rovnako ako dlhá životnosť LED žiarovky. Nízka spotreba energie a plne stmievateľné možnosti LED žiaroviek sú ďalšie populárne funkcie.

Stmievateľné LED svetlá sú často lepšou alternatívou ako žiarivky, pretože produkujú veľké množstvo svetla a sú zvyčajne lacnejšie ako stmievateľné žiarivky. Stmievateľné LED svietidlá sa môžu pohybovať od stmievateľných LED vianočných žiaroviek až po stmievateľné zapustené svetlá. S rastúcou popularitou týchto LED svietidiel rastie spolu s dopytom aj počet dostupných tvarov. LED osvetlenie môže byť pre interiérové alebo exteriérové svietidlá a vo väčšine prípadov nevyžaduje žiadne ďalšie nástroje na inštaláciu ako iné typy svietidiel. Všetky predajne a osvetľovacie zariadenia sú vybavené LED svietidlami so stmievateľnými prvkami, ako aj veľkými aj malými maloobchodníkmi.

Spektrum stmievateľných LED svetiel rastie a možno ich nájsť v mnohých priestoroch, vrátane záhrad, chodieb, garáží a dokonca aj podsvietenia. LED svetlá sú však vo všeobecnosti veľmi citlivé na teplo, takže to môže byť faktor, ktorý závisí od toho, kde sa má svietidlo umiestniť. Je dôležité, aby ste osvetlili exteriérové LED žiarovky pre akékoľvek osvetlenie, ktoré bude umiestnené vonku alebo v nevykurovanej garáži.

Ďalšou skvelou vlastnosťou je, že stmievateľné LED svetlá nevyhorujú ako iné typy žiaroviek; ich čas postupne klesá s časom, prípadne stráca svoju životnosť. To je prospešné pre tie hlavné svetlá alebo ťažko prístupné miesta, pretože dáva spotrebiteľovi čas na prípravu zmeny žiarovky. Stmievateľné LED žiarovky majú tiež výhodu v tom, že nikdy neblikajú a zachovávajú si rovnaký výstup farebného spektra ako sú stmavené; LED svetlá nesvietia na žlto, ako to robia žiarovky. Tieto typy svetiel sú tiež odolnejšie voči poškodeniu ako iné a možno ich nájsť aj vo vodotesných variantoch, čo z nich robí skvelú voľbu pre širokú škálu oblastí, kde sú potrebné stmievateľné svetlá.