Čo sú 900 MHz bezdrôtové reproduktory?

- May 16, 2019-

900   MHz   Bezdrôtové reproduktory sú reproduktory, ktoré vysielajú a prijímajú audio signály cez 900 MHz   rádiofrekvencia   (RF) namiesto štandardných audio káblov. Ide o rovnakú frekvenciu, akú používajú bezdrôtové telefóny. 900 MHz RF vlny môžu prechádzať cez stropy, podlahy a steny v rozsahu 150 až 300 stôp.

  900 MHz bezdrôtové   Reproduktory a slúchadlá boli navrhnuté a vyvinuté tak, aby poskytli spotrebiteľom ďalšiu úroveň pohodlia. Pred bezdrôtovými reproduktormi by bol užívateľský stôl alebo stereo stôl preplnený vodičmi. Okrem toho bezdrôtová technológia umožňuje používateľom presúvať svoje reproduktory alebo slúchadlá ďalej od zdroja zvuku. To znamená, že môžu pokračovať v počúvaní hudby, aj keď sú v inej miestnosti.

900 MHz   bezdrôtového reproduktora   pozostáva z dvoch základných jednotiek - a   reproduktor   s integrovaným RF prijímačom a RF vysielačom. Vysielač sa pripája k zariadeniu, napríklad k televízoru alebo počítaču, a potom prenáša 900 MHz bezdrôtové zvukové signály späť do reproduktora. Reproduktory je možné nastaviť na mono alebo stereo.

Väčšina bezdrôtových reproduktorov je napájaných z batérií, takže ich môžete ľahko presunúť. Niektorí tiež ponúkajú AC adaptér pre užívateľov, ktorí nechcú míňať svoje peniaze na batérie. Spotrebitelia musia poznať svoj preferovaný zdroj energie a uistiť sa, že je zvolený model, ktorý vyhovuje ich potrebám.

Bezdrôtové reproduktory 900 MHz sú obzvlášť obľúbené u spotrebiteľov, ktorí sa snažia nastaviť a   domáce kino   zábavného systému. V skutočnosti, bezdrôtové reproduktory môžu byť dokonca nakonfigurované v multikanálovom (5.1, 6.1, 7.1) nastavení. V tomto prípade existuje veľký centrálny prijímač, ktorý sa pripája priamo k zdroju a potom prenáša signály všetkým reproduktorom v jeho dosahu.

Mnohí používatelia majú pocit, že 900 MHz bezdrôtové reproduktory trpia množstvom problémov. Oni často nevykonávajú, rovnako ako ich drôt náprotivky. Napriek zlepšeniam v technológiách sa signály 900 MHz často stretávajú s neuspokojivým množstvom rušenia iných zariadení, ktoré vysielajú rádiové frekvencie, ako sú mobilné telefóny alebo detské monitory. Väčšina bezdrôtových systémov má nainštalovaný ladiaci gombík, ktorý umožňuje používateľom prístup k inej premennej   prevodovka   frekvencií alebo kanálov.

Používatelia tiež narazia na problémy s kvalitou výroby bezdrôtových reproduktorov 900 MHz. Mnohé z nich sú jednosmerné reproduktory s reproduktorom pre nízkofrekvenčné zvukové emisie, známe ako woofer. To zabraňuje tomu, aby reproduktory produkovali vysokokvalitný zvuk, ktorý môže produkovať káblový reproduktor s viacerými reproduktormi.