V elektronike, čo je Wire Wrap?

- Jun 19, 2019-

Drôtený obal zahŕňa pripojenie dvoch alebo viacerých elektrických kontaktov pomocou   meď   drôt. Toto je jedna z najpoužívanejších foriem pripojovacích terminálov, pretože je spoľahlivejšia ako iné techniky. Jeho jednoduchosť ho robí obľúbeným štartovacím miestom pre každého, kto sa učí elektronike.

Pred vynájdením drôteného obalu v 40. rokoch 20. storočia,   spájkovanie   bol najobľúbenejším spôsobom elektrického pripojenia. Spájkovanie elektrického kontaktu často vyžadovalo, aby bola určitá úroveň dokonalosti účinná a bola ťažko rozložiteľná, ak nebola vykonaná správne. V modernej dobe, drôt zábaly sú uprednostňované pred dosky s plošnými spojmi, najmä v   prototyp   elektrických zariadení, pretože sú menej náchylné na poruchy spôsobené fyzickým namáhaním a vibráciami. Obaly z drôtu sa na druhej strane nepovažujú za užitočné pre hromadnú výrobu, pretože si vyžadujú viac času, peňazí a úsilia ako a   obvodová doska .

Základný drôtený obal sa skladá z jedného neizolovaného medeného drôtu okolo malého kovového kolíka známeho ako terminál. Keď sú prepojené dve svorky, obvod je úplný. Tieto obvody sú hlavnou súčasťou elektronického vývoja a môžu byť vykonávané ručne alebo strojom.

Použitie drôteného obalu, ktorý vyzerá podobne ako vŕtačka, je najobľúbenejším spôsobom ovíjania drôtu. Koniec tohto zariadenia sa pripája cez terminál a cez neho sa privádza drôt. Mnohí uprednostňujú použitie tohto nástroja na dosiahnutie konzistentných výsledkov. Pištoľ je kalibrovaná na hrúbku medeného drôtu a automaticky sa otáča okolo terminálu s ideálnou silou a frekvenciou, čo má za následok vynikajúce spojenie vždy.

Manuálne ovinutie drôtu je najbežnejším spôsobom opravy predtým zabaleného terminálu. Táto technika je tiež užitočná pri vytváraní elektronických prototypov, ktoré nebudú vyrábané masovo. Manuál   nástroj na ovíjanie drôtu   sa podobá malému peru a môže vytvoriť zábal v priebehu niekoľkých minút. Hlavnou nevýhodou tejto metódy je jej nedostatočná presnosť a dokonalosť v porovnaní s drôteným drôtom.

Automatizované ovinutie drôtu umožňuje vytvorenie série elektrických kontaktov v priebehu niekoľkých sekúnd, keď sú vykonávané výrobnými strojmi. Silný automatizovaný zábal môže trvať až 40 rokov. Zatiaľ čo technológia obvodovej dosky je štandardom pre väčšinu   spotrebná elektronika , vojenská elektronika a telekomunikácie stále používajú automatizované ovíjanie drôtu pre svoju dlhú životnosť.

Desaťročia osvedčených výsledkov sú odkazom na drôtený obal. Jeho sila a užitočnosť z neho robí preferovaný spôsob spojenia pre mnohých. Či už používate baliacu pištoľ, manuálny obal alebo automatizovaný obal, ľudia vedia, že spojenie bude silné.