Ako udržať reproduktor na dlhšie obdobie používania

- Nov 09, 2018-

Reproduktor je dôležitou súčasťou celého systému zvuku a jeho hodnota je približne polovica celého systému, takže sa musí správne zaobchádzať.

1. Zabráňte umiestneniu na priamom slnečnom svetle. Neumiestňujte do blízkosti zariadení na tepelné žiarenie, ako sú kachle, radiátory atď. A neumiestňujte ich na vlhké miesta.

2. Pred pripojením reproduktora k zosilňovaču by ste mali odpojiť výkon zosilňovača, aby nedošlo k poškodeniu reproduktora.

3. Pripojenie k podávaču zosilňovača by malo byť zabezpečené a nesmie klesať po jeho vytiahnutí a pozitívna a záporná polarita nemôže byť nesprávne pripojená. Podávač pripojený k reproduktoru by mal byť dostatočne hrubý, aby nebol príliš dlhý, aby sa zabránilo strate a poškodeniu. Odchýlka od frekvenčnej odozvy je 0,500,75 mm2, maximálna dĺžka drôtu je 9 cm, maximálna dĺžka kábla 1,5 mm2 je 14 m a maximálna dĺžka kábla 2,0 mm2 je 21 m.

4. dbať na to, či je impedancia reproduktora vhodná pre odporúčanú hodnotu zosilňovača

5. Nepresahujte menovitý výkon. V opačnom prípade sa kvalita zvuku zhorší a dokonca poškodí reproduktor.

6. Vonkajší kryt by mal byť utieraný mäkkou, suchou bavlnenou handričkou. Nepoužívajte nábytkový vosk alebo benzén alebo alkohol.

7. Prach na povrchu reproduktora je možné odstrániť len mäkkou kefkou a nedá sa odstrániť pomocou vysávača.

8. reproduktory by mali byť umiestnené na robustnej, silnej podlahe, aby sa zabránilo útlmu basov. Reproduktory neumiestňujte príliš blízko k stene.

9. Neumiestňujte reproduktor príliš blízko k otočnému stolu, aby ste predišli počuteľným kliknutiam.

10. Ak je nastavená stredná a vysoká úroveň, môžete ju nastaviť na uspokojenie zvuku.