Ako nakupovať reproduktory: Príručka pre začiatočníkov pre domáce audio

- Jun 24, 2019-

V určitom okamihu vo vašom výskume a nákupnom úsilí, budete pravdepodobne počuť, že je dôležité, aby zodpovedali vašim reproduktorom s prijímačom alebo zosilňovačom. Tento koncept má dva aspekty. Po prvé, chcete sa uistiť, že z technického hľadiska je váš zosilňovač schopný efektívne a bezpečne viesť vaše reproduktory. Druhou stranou tejto úvahy je, ako váš prijímač alebo zosilňovač (pre jednoduchosť, budeme len používať "amp" genericky odteraz) zvuk spolu s reproduktormi. Začnime s technickou časťou.

Reproduktory majú elektrickú charakteristiku známu ako impedancia, ktorá sa meria v ohmoch. Myslite na impedanciu ako na odpor, ktorý vaše reproduktory dávajú k elektrickému signálu, ktorý im váš ampér posiela. Hoci sa môže zdať, že odpor je nežiaduci, v skutočnosti je veľmi dôležitý. Zosilňovač musí vidieť nejakú odolnosť voči výkonu, ktorý vysiela, inak to bude len udržiavať čerpanie energie, kým nevyhorí. Najobľúbenejšie prijímače a zosilňovače sú dokonale šťastné pri jazde s 8 ohmovým zaťažením. Ako sa to stáva, mnohé populárne reproduktory majú 8-ohmové hodnotenie. Pravdepodobne narazíte na problémy, ak sa pokúsite riadiť nízkoimpedančný reproduktor (4 ohmy alebo 2 ohmy) so zosilňovačom, ktorý jednoducho nemá šťavu potrebnú na to, aby ste to robili bezpečne. Ak sa ocitnete pri pohľade na 4 Ohm reproduktory, viete, že budete potrebovať nejaké vážne zosilnenie, aby ste mohli reproduktory reprodukovať na zdravý objem bez toho, aby ste ohrozili vaše reproduktory a zosilňovače. Ak sú niektoré z reproduktorov, ktoré hľadáte, ohodnotené na 6 ohmov, stačí vedieť, že bude potrebovať viac energie na to, aby tieto reproduktory dosiahli požadovaný objem. Ak máte dobre napájaný zosilňovač, nie je pravdepodobné, že narazíte na problémy, ak nebudete riadiť niekoľko 6-ohmových reproduktorov naraz až do zväzku hlasu. V tomto okamihu môže váš prijímač začať „orezávanie“ a môžete poškodiť reproduktory.


Prirodzene, to vyvoláva otázku, koľko energie má váš zosilňovač (alebo zosilňovač, ktorý môžete kupovať). Môžete mať dojem, že váš zosilňovač vyžaruje 100 wattov na kanál. Možno vás však prekvapí, že výrobcovia elektroniky často „varia knihy“, aby ich výkony v produktoch vyzerali dobre, a preto môžete pracovať s menšou spotrebou energie, než si myslíte. Nebojte sa, ak váš zosilňovač vždy znel dobre s 8-ohm reproduktormi v minulosti, bude to aj naďalej robiť. Opäť platí, že je to len v prípade, že uvažujete reproduktor s nízkou impedanciou, mali by ste sa podrobne pozrieť na to, aký silný je váš zosilňovač. Ak sa pozeráte na 8-ohm reproduktory, čokoľvek, s čím pracujete, je v poriadku. Neodkladajte sa na nadmerné napájanie vašich reproduktorov, je veľmi zriedkavé, že niekto poškodí reproduktory, pretože ich zosilňovač je príliš silný. Viac často ako ne, uši ľudí rozdávajú nadmerný objem predtým, než ich rečníci urobia.

Ďalšie meranie, na ktoré môžete naraziť pri pohľade na špecifikácie reproduktorov, je „citlivosť“. Stručne povedané, ide o to, ako hlasný reproduktor hrá na watt. Reproduktory s nízkou citlivosťou budú vyžadovať viac energie, aby sa dostali k hlasným hlasitostiam. Opak platí pre reproduktory s vysokou citlivosťou. Všeobecne povedané, zvážte reproduktor s citlivosťou 80dB až 88dB na watt na spodnom konci spektra a 89dB na 100dB na watt alebo viac smerom nahor.

Pri párovaní reproduktorov so zosilňovačom súvisiacom so zvukovými charakteristikami existuje tiež synergický aspekt. Môžete počuť reproduktory opísané ako „svetlé“ (dôraz na výšky), „položený“ alebo „punchy“. Zosilňovače, podobne ako reproduktory, budú tiež vykazovať určité zvukové charakteristiky. Môžete si predstaviť, ako reproduktor, ktorý je opísaný ako svetlý spárovaný s prijímačom, o ktorom je tiež známe, že je svetlý, by sa mohol spojiť, aby vytvoril obzvlášť jasný zvuk, ktorý by ste si nemuseli vychutnávať (alebo by ste mohli ... a to je tiež v pohode). Keď sa však spárujete so zosilňovačom, o ktorom je známe, že je jemný, bude svetlý reproduktor skrotený a výsledný zvuk môže byť skôr váš vkus. Môžete si tu predstaviť potenciálne kombinácie. Tento faktor môže byť dôležitý ako pre tých, ktorí si kúpia nový zosilňovač, tak aj pre tých, ktorí už majú zosilňovač a chcú nájsť reproduktory, ktoré mu najlepšie vyhovujú.

Existujú určité výhody a nevýhody pre návštevu miestneho obchodu s elektronikou a butikov verzus nakupovanie pre vaše zariadenie online. Budeme diskutovať o výhodách a nevýhodách oboch, aby sme vám pomohli rozhodnúť, ktoré by pre vás mohlo byť najlepšie.

Po prvé, je tu jedna zrejmá výhoda pre tehly a malty obchody: môžete dotknúť a počuť produkty, ktoré vás zaujímajú hneď. Ďalším plusom je možnosť otestovať početné kombinácie reproduktorov a elektroniky s osobou, ktorá je po ruke, aby pre vás urobila všetko prepínanie, čím sa proces konkurzu o niečo zníži. Ďalším často prehliadaná úvaha je, že mnohí výrobcovia reproduktorov nepredávajú svoje reproduktory on-line, takže ísť do autorizovaného predajcu je jediná možnosť. Ak sa rozhodnete, že sa vám nepáči reproduktory, ktoré ste si vybrali, môžete okamžite urobiť návrat alebo výmenu.

Na druhej strane, ako sa to často stáva pri nákupe automobilu, valcovanie kocky, pokiaľ ide o to, o aký druh predajcu sa budete starať ... to by mohlo ísť tak či onak. Nákup rečníkov je veľmi subjektívne, osobné rozhodnutie a nemal by sa ponáhľať. Nepotrebujete, aby niekto dýchal krkom, aby sa zaviazal skôr, ako budete pripravení. Budova, do ktorej vstupujete, a všetky zásielky tovaru do az neho vedú k nevyhnutným režijným nákladom. Často sú tieto náklady na podnikanie prenesené na vás prostredníctvom vyššieho značkovania, takže výrobky, na ktoré sa pozeráte, môžu byť drahšie. Nakoniec sú audio showroomy navrhnuté tak, aby zneli fantasticky. Predajcovia realizujú procedúry v miestnosti a precízne nastavenie, aby zariadenie, ktoré predvádzajú, bolo úžasné. Aj keď s tým nič nie je zlé, väčšina ľudí nemôže takýto scenár napodobniť doma, takže to, čo počujete v obchode, sa často líši od toho, čo počujete doma.

Predstavujeme si, že pri prvom navrhovaní bol návrh na nákup niečoho, čo počúvate, bez toho, aby ste ho najprv počúvali, zle prijatý. Napriek tomu, ako svedčí prekvitajúci online trh s reproduktormi, tento prístup funguje. Ako? Po prvé, on-line hovorca obchodníci sľubujú vysoko kvalitné reproduktory za rozpočtové ceny. Majú menej réžie a dodávajú svoje výrobky priamo svojim zákazníkom. Veľké úspory znamenajú presvedčivý argument, ale ľudia sa ešte pred ich spáchaním musia vypočuť svojich rečníkov. To je dôvod, prečo zistíte, že mnoho on-line rečníckych spoločností poskytuje bezplatné spiatočné zásielky, ak sa rozhodnete, že produkt nie je pre vás správny.

Nevýhodou na nákup on-line je obrat-čas. Musíte počkať, kým vaši rečníci prídu, a ak je návrat alebo výmena nevyhnutná, je potrebné viac čakať. Aj preto, že reproduktory budú zverené rušným rukám odosielateľov ako FedEx a UPS, existuje potenciál, aby boli poškodení pri tranzite - aj v tomto prípade čakajú.

Pridajte k tomu skutočnosť, že mnohé z týchto spoločností sú stále dosť nové a neprichádzajú s rovnakým rozpoznaním značky ako tí, ktorí boli od 60. rokov. Ak ste ochotní byť dobrodružní a trpezliví, on-line nakupovanie môže byť výbuch.

„Skutočné“ konkurzy sa odohrávajú u vás doma: Ako sme už spomínali, kontrola reproduktorov v obchode prichádza s niektorými výhodami, ale je veľmi nepravdepodobné, že budete schopní kopírovať všetku prácu, ktorú vložili do tvorby toho najlepšieho. u vás doma. Na konci dňa musíte počúvať reproduktory vo vašej izbe, s elektronikou, sedieť v kresle alebo pohovke. Jedinečné atribúty vašich stien, nábytku, stropu, zosilňovača, reproduktorového kábla… to všetko výrazne zmení zvuk. Ak sa rozhodnete kúpiť reprosústavy na mieste, kde sa nachádza mált, uistite sa, že spoločnosť má pevnú politiku návratu. Zaslúžiš si a potrebuješ priestor na to, aby si si kúpil doma, aby si zabezpečil, že spĺňa tvoje potreby.

Vykopávanie pneumatík : Keď testujete audiosystém, je dôležité, aby ste mali pocit, na čo sa pozeráte a na počúvanie. Z ekvivalentu A / V „kopanie pneumatík“ možno ešte získať veľa. Reproduktor môže na vonkajšej strane vyzerať chladne a leskle, ale musíte vyriešiť, čo sa deje pod týmto lesklým vonkajším povrchom.

Keď sa pozeráte cez reproduktor, dajte mu dobrý klop s kĺbmi. Mala by sa cítiť pevná a zvuk, ktorý počujete, by mal byť tiež pevný, nie prázdny. Ak ste niekedy hľadali stud v stene, už viete, čo počúvať. Akonáhle ste narazili na ten stud, zvuk ide z prázdneho a kavernózneho do pevného a mŕtveho. Reproduktor s hrubou, pevnou skrinkou trochu zahryzne na vaše kĺby a ten pevný zvuk znamená, že vnútorná strana skrine nebude vytvárať nežiaduce rezonancie. Tento „test kolenného kĺbu“ vás tiež upozorní na to, do akej miery je povrch reproduktora pevný. Ak je to vinyl maketa dreva, budete sa cítiť.

Vyberte si materiál na počúvanie: Zatiaľ čo mnohé obchody s elektronikou a stereofónne butiky sú vybavené na umiestnenie iPodov a iných prenosných mediálnych zariadení, sú to zvyčajne hrozné zdroje, s ktorými môžete posúdiť skutočnú schopnosť audio systému. Väčšina digitálnych hudobných súborov je komprimovaná, takže v hudbe chýba veľa detailov a rafinovanosti. Namiesto toho si vyberte niekoľko skladieb z niekoľkých CD, s ktorými ste naozaj oboznámení. Navrhujeme pieseň s nejakými silnými basmi, tichú pieseň, možno s niektorými strunovými nástrojmi, pieseň, ktorá sa sústreďuje na vokálny výkon a čokoľvek iné, čo ste možno počúvali nespočetne krát. Keď máte svoje výbery v ruke, počúvajte ich viac na svojich starých reproduktoroch a vezmite si niekoľko poznámok o tom, ako sa ozývajú a čo vás oslovuje.

Keď počúvate tieto piesne počas vašich konkurzov, zistite, či nepočujete veci, ktoré ste nikdy predtým nepočuli - nástroj, ktorý bol predtým zakrytý, vŕzganie na klavírnej lavici, alebo škrípanie prstov po gitare napríklad reťazce.

Na druhú stranu, niekedy to je to, čo nepočujete, že reproduktor je skvelý. Farby vokálov a nástrojov, neprirodzené reprodukcie vysokých frekvencií, nadmerne nafúknuté basy ... to všetko sú veci, ktoré nechcete počuť od dobrého rečníka.

Uvoľnite si uši: Niektoré reproduktory ozvučujú priamo z brány, ale časom sa stanú únavnými. Hoci reproduktor môže znieť veľmi pútavo na prvý, po chvíli sa môžete ocitnúť chcú vypnúť. Jediný spôsob, ako vedieť, je tráviť čas s nimi (ďalší dôvod, prečo je domáci konkurz kľúčový) Je to kvôli tomuto fenoménu, že múdry reproduktorový inžinier raz navrhol, aby sme cvičili relaxáciu uší. Zámerom je ignorovať váš počiatočný dojem a umožniť uchu vašej mysle prispôsobiť sa novému zvuku, ktorý počujete. Po chvíli, ak sa vám nepáči, čo počujete, je pravdepodobne čas ísť ďalej.

Táto prax je obzvlášť užitočná pri porovnávaní AB. Skákanie tam a späť príliš rýchlo neumožňuje vašej mysli čas na prispôsobenie. Vždy budete porovnávať zvuk, ktorý práve počujete, so zvukom, ktorý práve počujete, namiesto toho, aby ste sa snažili porovnať zvuk s tým, čo je prirodzené a realistické. Porovnania AB vám pomôžu vyradiť porazených z veľkých časov, ale nie sú účinným spôsobom rozhodovania medzi dvomi rečníkmi, o ktorých ste sa už rozhodli, že sa vám páčia.

Ste pilot : V maloobchodnom prostredí si dobre uvedomíte, že ste pilot a predajcom je váš pilot. Je to v poriadku dostať nejaké návrhy od obchodného zástupcu, ale na konci dňa, je to vaša konkurz, a ak ste urobili svoju domácu úlohu, viete, čo potrebujete počuť, aby sa vaše rozhodnutia. Je to nešťastné, ale ak existuje nejaký stimul (spiff) pre predajcu, aby predal konkrétneho rečníka, vedia, ako vás riadiť týmto smerom. V tomto bode sa uistite, že oznámite, čo chcete a dbajte na to, aby predajca vykonával vaše požiadavky. Nechcete, aby sa o tom blbec, ale láskavo vysvetliť, že máte konkurz proces, ktorý pracuje pre vás by mal byť frontu rep musí urobiť krok späť a stlačte tlačidlá, keď požiadal.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Tam sú niektoré často kladené otázky, ktoré sme chceli osloviť, ktoré sa nezdali byť vhodné pre konkrétnu kategóriu, takže sme ich nechali na koniec. V tomto bode však dúfame, že sa cítite splnomocnení na to, aby ste sa vydali von a urobili múdry reproduktor. Pamätajte si, že by to mala byť zábava! V okamihu, keď sa zábava zastaví, je okamih, keď viete, že idete nesprávnym smerom. Nikto nepočuje veci tak, ako to robíte.


Dôverujte svojmu úsudku a nájdite nejaké reproduktory, ktoré vás presúvajú. Veľa štastia!


Môžem kombinovať značky reproduktorov?


Môžete, určite, ale nie je to skvelý nápad. Rôzne značky reproduktorov budú znieť odlišne a keď sa zvuky presunú z jedného reproduktora do druhého v scenári priestorového zvuku, chcete, aby zostal zvukový podpis rovnaký. Ak potrebujete kus-jedlo váš systém, to je v poriadku. Len viete, že s každým zodpovedajúcim reproduktorom, ktorý pridáte, tým lepšie bude váš systém znieť. Jedinou výnimkou z tohto pravidla je subwoofer, ktorý nás vedie k ďalšej otázke.


Môžem si kúpiť subwoofer od značky, ktorá sa líši od mojich reproduktorov?


Áno, môžete, av mnohých prípadoch je to veľmi dobrý nápad. Nie všetci tvorcovia reproduktorov sú nevyhnutne skvelými tvorcami subwooferov (a inverzia tohto vyhlásenia je tiež pravdivá) Pozrite sa na recenzie subwooferov, ktoré idú s reproduktormi, o ktorých uvažujete. Ak sú menšie ako žiariace, zvážte subwoofer od spoločnosti, ktorá sa špecializuje na subwoofery. Sub je veľkou časťou vysoko výkonného systému domáceho kina a nemala by byť na ňom.


Potrebujem dva subwoofery?


V mnohých prípadoch bude jeden subwoofer produkovať veľa basov a môže sám stáť. Tam sú časy, aj keď, keď oblasť, musíte umiestniť svoje sub v je menej ako ideálne z hľadiska výkonu. Pridanie druhého subwoofera má niekoľko výhod. Dve ponorky budú spolupracovať, aby sa v miestnosti dostali aj „mŕtve miesta“. Každý podsystém v duálnom systéme nebude musieť pracovať tak tvrdo, a preto je výsledný zvuk často čistejší. Je tiež možné, že váš apetít na basu je nevyrovnateľný. Dvojitý podsystém by mal urobiť dobrú prácu pri kŕmení vašej potreby veľkých, zlých basov.


Teraz, keď ste domáci audio expert, pozrite sa na naše individuálne recenzie reproduktorov a náš neustále aktualizovaný zoznam najlepších reproduktorov na trhu.