Ako funguje Cigar Hygrometer?

- Jul 03, 2019-

Cigaretový vlhkomer môže pracovať rôznymi spôsobmi, ale dva najbežnejšie typy používajú syntetické vlasy alebo dve samostatné kovové platne, ktoré používajú vodu na výrobu elektriny, na ovládanie, keď sa zapína a vypína humidor. Humidor je súčasťou väčšiny puzdier na cigary, ktoré udržiavajú úroveň vlhkosti v uzavretej štruktúre na optimálnych úrovniach, ktoré umožňujú cigare zachovať si pôvodnú arómu sušenú na vzduchu. Jedným z bežných problémov spojených s cigármi je, že veľmi ľahko vysychajú, čo mení ich chuť a hladkosť. Zvlhčovač zabezpečuje, že cigara je čerstvá a vlhkomer cigariet funguje ako vypínač pre mechanizmy, ktoré pracujú s konkrétnym humidorom.

Jedným z najzákladnejších typov humidorov je analógový typ. Vákuový vlhkomer v týchto aplikáciách pracuje s použitím vedeckého konceptu na základný humidor. Veda ukázala, že vlasy, syntetické alebo skutočné, keď vyschnú, budú mať vlhkosť zo vzduchu, aby sa zvýšil jeho obsah vlhkosti. S ľuďmi a zvieratami, to umožňuje, aby vlasy správne rástli tým, že ju predlžujú. Analogový vlhkomer na cigary používa tento fenomén tým, že má nejaký typ syntetických vlasov obalených okolo spodnej časti spínača s pružinou. Keď vlasy vysychajú a začnú prijímať vlhkosť, predĺži sa, čím sa aktivuje pružinový spínač, ktorý sa otvorí. Po zvýšení hladiny vlhkosti vo vlasoch na maximálnu nastavenú výšku sa vlasy opäť vyschnú a vypnú sa. Tento cyklus pokračuje dovtedy, kým sa používa zvlhčovač, alebo kým sa diely neopotrebujú a nie je potrebné ich vymeniť.

Druhým typom humidoru, ktorý sa najčastejšie nachádza v špecializovaných maloobchodných predajniach po celom svete, je digitálna rozmanitosť. Digitálny vlhkomer na cigary pracuje tak, že má dva kovové kusy umiestnené oddelene, ale stále navzájom blokované a využívajú ako vodiče elektriny istinu vody. Tieto kovové kusy sú upevnené na silikónovej doske, kde káble pripájajú batériu k počítačovému čipu, do ktorého sú uložené naprogramované informácie. Keď je potrebná nastavená úroveň vlhkosti, čip sa nastaví na určenú úroveň a keď sa vlhkosť musí zvýšiť, kvapky vody padnú na silikónovú dosku. Čím viac vody je prítomné na doske, tým vyššia bude úroveň vlhkosti. Akonáhle je dosiahnutá daná úroveň vlhkosti, voda prestane padať na platňu, odrezáva elektrické spojenie, až kým sa vlhkost 'opäť nevypne.