Ako vytvorím hologram?

- Jun 17, 2019-

Tvorba   hologram   vyžaduje osvetlenie   holografický film   alebo platne, pokiaľ sú umiestnené pred alebo v tesnej blízkosti požadovaného holografického objektu. Tento proces vo všeobecnosti zahŕňa zoznam dodávok, ktoré zahŕňajú holografický film, vývojárov chemikálií a zariadenie na nastavenie. Nastavenie sa líši v závislosti od toho, či jednotlivci vytvárajú reflexiu alebo   prevodovka   trojrozmerné (3D) obrazy. Výroba hologramov vo všeobecnosti vyžaduje priestor bez svetla a pohybu. Spotrebný materiál a nástroje je možné zakúpiť samostatne, ale sú dostupné cenovo dostupné súpravy, ktoré produkujú populárne 3D obrazy relatívne ľahko.

Reflexné hologramy sa vyrábajú pomocou a   laser   svetlo k holografickému filmu, s objektom za filmom. Metóda prenosu na vytvorenie hologramu zahŕňa použitie dvojitých konkávnych šošoviek a zrkadiel, ktoré rozdeľujú   laserový lúč   v dvoch. Objektový lúč prechádza cez šošovky k zrkadlám, smerom k objektu a na film. Odrazová časť lúča sa pohybuje v opačnom smere a je vychýlená smerom k filmu. Dráha prejdená svetelnými lúčmi sa podobá uzavretému hornému puzdru W.

Metóda použitá na vytvorenie hologramu osvetlí predmet a zároveň odopne film. Po expozícii sa film zvyčajne kúpa v bielidle a vystavuje sa vyvíjajúcim chemikáliám. Každý typ holografického filmu vyžaduje chemikálie vyrobené pre špecifické typy fólií alebo platní. Chemikálie sa aktivujú pri zmiešaní s vodou. Niektoré typy holografických filmov sa vyvíjajú automaticky, bez potreby ďalšieho spracovania.

Svetelný zdroj potrebný na vytvorenie hologramu je zvyčajne a   dióda   laser. Lasery poskytujú jednotný lúč svetla s jednou vlnovou dĺžkou. V závislosti od použitého hologramu môže byť svetelný lúč ohnutý a roztiahnutý dvojitými konkávnymi šošovkami a zrkadlami. Laser musí mať napájanie, ktoré mu umožní dlhodobo svietiť. Laser, ktorý sa používa na vytvorenie hologramu, sa musí zahriať minimálne na 10 sekúnd, aby sa zabezpečil konštantný, stabilný lúč.

Holografi môžu umiestniť medzi laserový lúč a holografický film list lepenky alebo podobnú nepriehľadnú látku. Akonáhle sa laser zohreje, niekoľko sekúnd odstránia blokujúce zariadenie, čím sa film odkryje. Po dostatočnom vystavení sa zariadenie debnenia vymení v pôvodnej polohe. Aby sa zabezpečil zreteľne vyvinutý obraz, musí byť laser, film a objekt stabilizovaný spolu so všetkými objektívmi a zrkadlami. Dokonca aj najmenšie vibrácie môžu vytvoriť rozmazaný obraz.

Zabezpečenie prostredia bez vibrácií, ktoré je potrebné na výrobu hologramu, sa dá ľahko dosiahnuť použitím piesku alebo cukrom naplnených polystyrénových pohárov. Umelci všeobecne pripevňujú spony alebo svorky na laser, film, objekt a akékoľvek šošovky alebo zrkadlá a potom ich umiestnia priamo do granulovanej látky. Prepracovanejšie zostavy zahŕňajú stoly absorbujúce pohyb, vrstvené betónom, drevom, nafúknutými zariadeniami a eventuálnou vrchnou vrstvou piesku.