Ako sa môžem zbaviť trójskeho vírusu?

- Feb 18, 2019-

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť vírusu trójskeho koňa z infikovaného počítačového systému a akékoľvek oneskorenie zo strany používateľa ohrozuje osobné informácie. Pravdepodobne najpriamejšou cestou pre priemerného človeka by bolo nainštalovať komplexný antivírusový program, ktorý by mohol automaticky odstrániť Trojan, ale aj časy, kedy neidentifikovaná hrozba nebude rozpoznaná a bude musieť byť ručne odstránená. Niekedy to môže byť jednoduché ako odstránenie poškodeného programu z infikovaného systému prostredníctvom ovládacieho panela, ale v iných prípadoch môže vyžadovať skutočné vyhľadávanie vírusu trojského koňa a násilné odstránenie z miesta, kde bol nainštalovaný.

Najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť vírusu trójskeho vírusu, je mať softvér, ktorý ho dokáže rozpoznať v reálnom čase, čo znamená ihneď po jeho stiahnutí a antivírusový program, ktorý ho zastavuje a odstraňuje. Mnohé antivírusové skenery, vrátane bezplatných verzií, ponúkajú ochranu v reálnom čase, ale musia byť aktivované. ak sa ikona programu nezobrazí v pravom dolnom rohu, potom sa aktuálne nespúšťa. Ak je podozrenie na vírus trójskeho koňa alebo akýkoľvek typ škodlivého softvéru , spustite úplné vyhľadanie infikovaného počítača a karanténu alebo odstráňte všetky lokalizované súbory. Samozrejme, antivírusový program je prakticky bezcenný, ak ešte nie je úplne aktualizovaný. Nezabudnite preto, aby ste zapínali automatické aktualizácie a často navštevovali webové stránky výrobcu, aby ste skontrolovali novšie verzie.

Ak sa antivírusový program nepodarí zbaviť vírusom trójskeho koňa, bude musieť byť automaticky vypnutý. Na ľubovoľnom systéme Windows® staršom ako Windows 7®, zvoľte "start" a potom "run" a v políčku typu "msconfig." Ďalej kliknite na záložku Spúšťanie a prechádzajte zobrazenými položkami a vyhľadajte akékoľvek meno alebo cestu ktorá nepatrí do dôležitého programu. Zapíšte každú podozrivú položku a vykonajte vyhľadávanie na webovej stránke, aby ste zistili, čo je každý z nich, a zakážte tie, ktoré sú sporné. Systémy Windows 7® umožňujú prístup k tejto službe z ovládacieho panela na karte "programy".

Po identifikácii všetkých podozrivých programov, ktoré sa načítajú pri spustení, zapíšte "umiestnenie" súboru a ručne vyhľadajte a odstráňte zo systému. Alternatívnou metódou ako zbaviť sa víru trójskeho vírusu by bolo vykonanie ďalšieho vyhľadávania na webe, ktoré obsahovalo meno súboru a "odstránenie" v texte; je pravdepodobné, že iní sa stretli s rovnakým problémom a podrobné pokyny môžu byť uvedené na fóre alebo antivírusovej webovej stránke. Posledná metóda, ako odstrániť vírus trójskeho vírusu, by bola sťahovanie a inštalácia úplne samostatného antivírusového programu, pretože aj tie najlepšie nechytia 100% trójskych vírusov, ale táto metóda by vyžadovala, aby bol súčasný antivírusový program odinštalované ako prvé.

Ďalšou možnosťou zvuku je implementácia možnosti obnovenia operačného systému, ale keďže všetky údaje vytvorené po tomto bode obnovenia sa stratia, neodporúča sa, ak to nie je absolútne nevyhnutné. Keď sa všetky ostatné zlyhajú, môže byť systém tiež preformátovaný s čistou inštaláciou operačného systému. Tým sa obnoví stav počítača.