Ako previesť PDF na formát eBook?

- May 27, 2019-

Aby bolo možné efektívne previesť z PDF do   eBook   zvyčajne budete potrebovať   Stiahnuť ▼   a použiť nejaký typ programu tretej strany, ktorý vám môže vykonať konverziu. Program, ktorý si vyberiete, bude zvyčajne závisieť od konkrétneho súboru vo formáte eBook, ktorý chcete previesť, a rôzni čitatelia môžu čítať rôzne typy súborov. To znamená, že skôr, ako sa pokúsite previesť z formátu PDF do formátu eBook akéhokoľvek druhu, mali by ste určiť, aké typy formátov súborov môže vaša čítačka použiť. Potom môžete vyhľadať konverzný program, ktorý vám umožní importovať PDF a exportovať alebo konvertovať na príslušný typ súboru.

Predtým, ako sa pokúsite previesť z formátu PDF do formátu eBook, mali by ste si byť vedomí rôznych typov súborov, ktoré sa zvyčajne používajú na prenosných čítačkách eBook. PDF je a   formát súboru   ktorý umožňuje ukladanie textu aj obrázkov spôsobom, ktorý je spoľahlivý a ľahko použiteľný v mnohých rôznych aplikáciách. Prevažná väčšina eBook čitateľov sú schopní čítať súbory vo formáte PDF, aj keď staršie súbory PDF nemusia byť správne naformátované na zobrazenie presne na čítačke. Ak používate   čítačka elektronických kníh   , Ktoré nemôžu čítať PDF alebo máte staršie PDF, ktoré potrebujete previesť, aby sa správne zobrazili vo vašej čítačke, potom budete chcieť previesť z formátu PDF do formátu eBook.

Neexistuje takmer žiadny jednotný eBook formát, ktorý by mohli všetky typy eBook čitateľov správne čítať a zobrazovať. Výnimkou je však to, že takmer všetci eBook čitatelia sú schopní zobraziť súbory uložené vo formáte obyčajného textu, alebo “.txt” typ súboru. To znamená, že ak nájdete program na konverziu PDF do formátu eBook, ktorý možno previesť do obyčajného textového súboru, potom môžete previesť do formátu obyčajného textu a ľahko si prečítať dokument vo vašej eKnihe.

Akýkoľvek typ konverzie zvyčajne vyžaduje program špeciálne vytvorený na vykonanie takejto konverzie. Existuje niekoľko programov, z ktorých si môžete vybrať, a mali by ste začať tým, že určíte, aké typy súborov môže vaša eBook čítačka zobraziť. Tieto informácie sa dajú ľahko nájsť na rôznych webových stránkach. Potom môžete vyhľadať program, ktorý dokáže konvertovať z formátu PDF do formátu eBook, ktorý môže čítačka použiť. Tieto programy sa zvyčajne ľahko používajú; jednoducho otvoríte alebo importujete pôvodný dokument, konvertujete alebo exportujete do nového typu súboru a potom nový súbor odovzdáte do čítačky.