Ako si vybrať najlepší bezdrôtový vysielač / prijímač?

- Jul 02, 2019-

Bezdrôtové   vysielač   je zariadenie, ktoré umožňuje ovládať prostredníctvom diaľkového ovládača alebo počítača iné zariadenia v okolí domu. Jedným z faktorov pri hľadaní najlepšieho bezdrôtového vysielača a prijímača je rad regulátorov, pričom tie, ktoré podporujú dlhšie vzdialenosti, sa zvyčajne ukážu ako najužitočnejšie. Takéto vysielače / prijímače sa pripájajú k zariadeniam rôznymi spôsobmi a najlepší vysielač / prijímač pre vaše potreby pravdepodobne umožní pripojenie, ktoré pracuje s potrebnými zariadeniami pomerne pohodlným spôsobom. Niektoré vysielacie a prijímacie jednotky sú vytvorené pre všeobecné zariadenia, zatiaľ čo iné sú určené pre konkrétne zariadenie a môže byť múdre zabezpečiť, aby transceiver pracoval s vaším zamýšľaným zariadením - a nielen z hľadiska pripojenia. Väčšina transceiverov ovláda naraz len jedno zariadenie, ale niektoré môžu ovládať viacero zariadení.

Ak chcete zapnúť alebo vypnúť pripojené zariadenie pomocou bezdrôtového vysielača / prijímača, môžete v závislosti od vysielača a prijímača použiť počítač alebo diaľkový ovládač. Pre väčšinu pohodlia, môže byť najlepšie dostať transceiver s najväčšou možnou prevádzkový rozsah, takže môžete stáť ďaleko alebo v inej miestnosti a stále dostať zariadenie do práce. Rozsah je zvyčajne veľký cenový faktor pre transceivers, aj keď, tak to môže byť viac rozpočtu-priateľský, aby si transceiver, ktorý spĺňa vaše potreby minimálneho rozsahu.

Bezdrôtové vysielacie a prijímacie jednotky sa pripájajú k zariadeniam rôznymi spôsobmi, napríklad káblom alebo pripojením do sieťovej zásuvky. Aby sa zabezpečilo, že vysielač a prijímač pracuje so zariadením, ktoré chcete, môže byť vhodné určiť, či sa vysielač a prijímač môžu správne pripojiť k zariadeniu. Napríklad, ak chcete pripojiť vysielač / prijímač so svetelným spínačom, káblové pripojenie môže byť nevhodné, pretože väčšina svetelných spínačov nemá kábel.

Z rôznych dostupných bezdrôtových vysielačov a prijímačov sú mnohé zariadenia vyrobené pre prácu so všeobecnými zariadeniami. Niektoré sú však určené pre konkrétny typ zariadenia, napríklad počítač alebo televízor. Kontrola, či je vysielač / prijímač integrovaný s vaším zariadením, by mala zabezpečiť správnu prevádzku. Zatiaľ čo špecifický vysielač / prijímač môže byť schopný integrovať sa s neuvedeným zariadením, nie je to zaručené.

Ovládanie jedného zariadenia naraz je všetko ovládanie, ktoré môžete získať od väčšiny bezdrôtových transceiver jednotiek. Niektoré transceiverové jednotky môžu byť schopné ovládať niekoľko zariadení naraz, ale tieto je ťažšie nájsť a majú tendenciu byť drahšie. Multi-zariadenie transceiver je zvyčajne lacnejšie ako nákup niekoľkých single-device transceivers pracovať veľa zariadení, ale ak potrebujete len prevádzkovať jedno zariadenie, môže byť lepšie získať jedno-zariadenie transceiver.