Ako si vybrať najlepší TV diaľkový ovládač?

- May 14, 2019-

Prakticky každý televízor zakúpený dnes prichádza s diaľkovým ovládaním a väčšina ľudí nebude musieť kupovať diaľkové ovládanie televízora. Môže to byť dobrá vec alebo nepríjemná situácia, ak sú ľudia už hlboko v dosahu diaľkových ovládačov pre prehrávače diskov Blu-Ray®, káblovej alebo satelitnej televízie, zvukových systémov, prehrávačov DVD a / alebo videorekordérov. Mnohí riešia tento problém kúpou univerzálneho diaľkového ovládača, ktorý bude ovládať všetky zariadenia, a môže existovať niekoľko kritérií pre jeho výber.

Po prvé, aby sa niektoré jeden alebo viac diaľkových ovládačov nie sú už univerzálne. Káblové a satelitné spoločnosti môžu vydávať diaľkové ovládače, ktoré budú ovládať niekoľko zariadení. Počet ovládaných zariadení sa môže líšiť v závislosti od jednotlivých diaľkových ovládačov. Ľudia môžu zistiť, či to už majú, a koľko vecí s ním pracuje, alebo ak ich môžu získať od svojho poskytovateľa káblovej alebo satelitnej televízie. Tie sú často zadarmo, často veľmi funkčné, a tak robia dobrú televíznu diaľkovú voľbu.

Keď poskytovatelia káblovej / satelitnej televízie nemajú túto atraktívnu funkciu, ľudia budú musieť začať hľadať univerzálne diaľkové ovládanie, ktoré bude ovládať akékoľvek zariadenia, ktoré majú. Niektoré z nich sú k dispozícii v miestnych obchodoch s drogami a mohli by stáť až 10-20 dolárov v amerických dolároch (USD). Všeobecne platí, že čím viac funkcií osoba chce od diaľkového ovládania, tým viac zaplatí a ceny by mohli ľahko prekročiť 100 USD na majiteľov diaľkových ovládačov zakúpených v obchodoch s elektronikou. Vzhľadom k tomuto rozsahu v cene a funkcii, je to docela jednoduché pre ľudí nájsť diaľkové ovládanie, ktoré robí presne to, čo potrebujú, aby to urobili, jednoducho tým, že robí výlet do obchodu s elektronikou, ktorý má dobrý výber.

Jedna vec, ktorú treba zvážiť nad rámec ceny a funkčnosti, je jednoduchosť programovania. Niekedy môže byť dosť ťažké naprogramovať diaľkové ovládanie televízora. Okrem toho, ak batérie zomrú, nemusí si uchovávať svoju pamäť dlho a môže si vyžadovať preprogramovanie. Ceny zaplatené za ľahšie programové modely môžu byť o niečo vyššie, ale mohli by stáť za to.

Ďalšia vec, na ktorú sa treba pozerať, je, či má diaľkové ovládanie televízora skutočne tlačidlá, ktoré sa týkajú všetkých funkcií zariadenia. Napríklad, môže prehrávač DVD preskočiť dopredu, previnúť, priblížiť alebo prejsť? Niekedy pri prepnutí na všetko v jednom diaľkovom ovládači ľudia stratia niektoré z funkcií, ktoré majú na každom zariadení, alebo nemôžu nájsť spôsob, ako k nim pristupovať v rôznych tlačidlách univerzálneho diaľkového ovládača.

Niekedy ľudia hľadajú televízne diaľkové ovládanie, pretože v skutočnosti chcú nahradiť rozbité alebo stratené diaľkové od televízora, alebo si kúpili používaný televízor s rozbitým diaľkovým ovládaním. Opäť platí, že univerzálne diaľkové ovládanie je možnosť, ale niektoré vyžadujú, aby bol televízor zapnutý, aby programoval, a to nie je vždy možné. Najlepšie je tu zavolať výrobcu televízora; kontaktné informácie nájdete na internete pre väčšinu významných výrobcov. Môžu mať prístup k dodatočným diaľkovým ovládačom pre pôvodné súbory, ktoré sa používajú, ktoré môžu predávať zákazníkom, alebo môžu mať návrhy na to, čo môže univerzálny diaľkový ovládač fungovať ako náhrada.