Ako si vybrať najlepšiu špionážnu kameru?

- Apr 10, 2019-

Špionážna kamera môže byť akýmkoľvek fotoaparátom, ktorý je určený na fotografovanie alebo video osoby alebo scény bez ich vedomia. Tradične, tento typ kamery bol použitý v kontexte špionáže , ako v malých kamerách nesených počas studenej vojny na fotografovanie plánov, budov alebo jednotiek. V modernom používaní sa však častejšie vzťahuje na malú, ľahko uzatvárateľnú fotografiu alebo videokameru, ktorú si môžu spotrebitelia kúpiť na vlastné účely.

Ak hľadáte kúpiť špionážnu kameru, ktorá je vlastne určená na špionáž, druhy vecí, na ktoré je potrebné dávať pozor, sú úplne odlišné. Skutočná historická špionážna kamera môže byť dosť drahá, ale často prichádza do aukcie , často s inými pozostatkami rôznych vojen. Moderné verzie používané inteligenčným počítačom sú neuveriteľne sofistikované, dokážu sa zmestiť do veľmi malých priestorov, často s veľkým množstvom úložnej kapacity na palube, alebo s bezdrôtovým prenosovým zariadením s krátkym alebo dlhým dosahom. Tento typ špionážnej kamery je vo všeobecnosti neprístupný civilnému obyvateľstvu a tam, kde je k dispozícii, je všeobecne nákladovo neprimeraný.

Ak hľadáte niečo na použitie ako špionážna kamera, ktorá bude cenovo dostupnejšia, prvým krokom k výberu ideálu je zistiť, čo presne ho budete používať, a kde ho môžete skryť. Čím menšia je kamera, v porovnateľnom cenovom bode, tým horšia je kvalita obrazu, takže sa budete musieť rozhodnúť, aká dôležitá je pre vás vernosť obrazu. Budete tiež musieť rozhodnúť, či máte záujem len o fotografie, alebo či je video dôležitou vlastnosťou.

Veľmi malá video špionážna kamera bude mať videá, ktoré ukážu všeobecný pohyb situácie, a široká predstava o tom, čo ľudia zahrnuli, ale rozlíšenie môže byť príliš chudobné na to, aby skutočne videli rysy tváre alebo rozoznali malé detaily. Pre tento účel je vo všeobecnosti potrebný väčší fotoaparát, ktorý ho skryje oveľa ťažšie. V miestach, kde priestor nie je problém, ako v miestnosti, kde sa dá priestor za stenu len s malým otvorom pre objektív, to nemusí byť problém, ale v priestoroch, kde nie je kam dať väčší fotoaparát, kvalita môže byť obetovaná.

Veľa typov špionážnych kamier prichádza pre-postavený s vlastnou maskovanie v týchto dňoch. Napríklad jeden obľúbený typ kamery je nainštalovaný v medvedíkovi. To je určené buď na špehovanie na opatrovateľky alebo iných pracovníkov, ktorí komunikujú s malými deťmi, alebo je určené na darovanie dieťaťu, aby sa na nich mohol pozerať. Všeobecne tieto fungujú s pamäťou, ktorá je súčasťou zariadenia, ktoré sa musí prevziať do počítača, niektoré však majú bezdrôtové funkcie. Ďalší typ pred kamuflážnych špionážnych kamier vyzerá ako DVD prehrávač alebo iné pracovné technologické zariadenie, ale pri prevádzke tiež zaznamenáva, čo sa deje v miestnosti s ním.