Ako mám vybrať najlepší textový editor s otvoreným zdrojom?

- Jan 14, 2019-

Ak chcete vybrať ten najlepší textový editor s otvoreným zdrojovým kódom , mali by ste z takého programu a ďalších doplnkov alebo doplnkov, ktoré boli vyvinuté pre tento softvér, zvážiť typy požadovaných funkcií a funkcií. Ak potrebujete napríklad textový editor na písanie kódu počítača a programovanie, mali by ste vyhľadávať program, ktorý obsahuje funkcie, ako je zvýraznenie syntaxe a grafické užívateľské rozhranie (GUI), ktoré uľahčí takéto programovanie. Môžete tiež hľadať textový editor s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý beží na ľubovoľnom operačnom systéme (OS), ktorý používate, a má komunitnú podporu, aby bol čo najsilnejší.

Textový editor s otvoreným zdrojovým kódom je program používaný na otvorenie súborov s obyčajným textom , na prezeranie obsahu týchto súborov a na ich zmenu. Takéto programy možno jednoducho použiť na otvorenie a čítanie jednoduchých textových súborov, napríklad tých, ktoré používajú niektorí spisovatelia. Textový editor s otvoreným zdrojovým kódom môže používať aj počítačový programátor na vytváranie kódu a programovacieho softvéru. Softvér s otvoreným zdrojovým kódom je vyvinutý vo všeobecnej alebo verejnej licencii, ktorá zvyčajne uvoľňuje akékoľvek vlastnícke práva k softvéru a umožňuje iným používať a upravovať softvér akýmkoľvek spôsobom, ktorý si vyberú.

Zvyčajne by ste mali zvážiť použitie, ktoré môžete použiť pre textový editor s otvoreným zdrojovým kódom pred výberom jedného. Ak jednoducho chcete napísať alebo vytvoriť text v tomto type editora, potom existuje niekoľko rôznych programov, ktoré môžu túto potrebu uľahčiť. Pre zložitejšie použitie textového editora s otvoreným zdrojovým kódom, ako je napríklad vytváranie kódu a programovania, môžete hľadať softvér, ktorý obsahuje nástroje, ktoré tieto potreby lepšie uľahčia. Niektoré programy obsahujú automatické zvýrazňovanie syntaxe, ktoré mení farbu rôznych typov kódovania, aby vám bolo ľahšie nájsť pri programovaní, ako aj ďalšie funkcie, ako je používateľsky prívetivé používateľské rozhranie a balík textov, ktorý vám uľahčí navigáciu a prečítajte riadky kódu.

Bez ohľadu na to, prečo chcete textový editor s otvoreným zdrojovým kódom, môžete pred výberom zvážiť aj komunitu, ktorá existuje pre program. Softvér s otvoreným zdrojovým kódom často má niekoľko vývojárov a programátorov, ktorí podporujú softvér a vyvíjajú nové doplnky alebo iné aplikácie na použitie s programom. Preto komunita na podporu programu môže mať vplyv na to, aké typy ďalších funkcií môžu byť k dispozícii pre softvér. Akýkoľvek textový editor s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý si vyberiete, by mal byť plne funkčný so systémom OS a iným softvérom a hardvérom, ktorý používate.