Ako si vybrať najlepší modem?

- Dec 21, 2018-

Ak chcete vybrať najlepší modem , prvým krokom je identifikácia vašich potrieb. Nastavujete domácu sieť na zdieľanie internetového účtu medzi stolom a notebookmi? Možno hľadáte celulárne širokopásmové pripojenie pre váš mobilný telefón, alebo možno by ste chceli inovovať vašu bezdrôtovú sieť od 802.11g po 802.11n?

Existuje niekoľko typov modemov, ktoré sú dnes dostupné pre rozmanité potreby siete. Modemy môžu byť najskôr kategorizované podľa druhu služby, ktorú podporujú, a potom nasledujú ďalšie úvahy, napríklad či bude modem interný alebo externý a aké funkcie podporuje. Napriek rôznorodosti dostupných modemov nie je zúženie možností tak ťažké.

Externé modemy pre nastavenie domácej alebo kancelárskej siete: Modemy sa vyrábajú v súlade so štandardnými protokolmi, ktoré upravujú typ sieťových služieb, ktoré zariadenie podporuje. Jednoducho povedané, ak máte službu Digital Subscriber Line ( DSL ), budete potrebovať modem DSL . Predplatitelia káblových sietí vyžadujú káblový modem a predplatiteľov optických vlákien modem s optickými vláknami. V niektorých prípadoch sa modem bude vyrábať na podporu viac ako jedného typu prístupu, ako je napríklad DSL a kábel.

Ak chcete zdieľať internetové pripojenie medzi viacerými počítačmi, je potrebný sieťový rozbočovač spolu s routerom. Rozbočovač umožňuje modemu prístup k viacerým počítačom a smerovač spracováva návštevnosť v lokálnej sieti. Nákup modemu so zabudovaným rozbočovačom a smerovačom zjednodušuje vytváranie sietí. Modem môže byť káblovaný alebo bezdrôtový, hoci aj bezdrôtový modem bude mať aspoň jeden port Ethernet a zvyčajne štyri.

Ak zakúpite bezdrôtový modem, každý počítač pripojený k zariadeniu musí mať nainštalovanú bezdrôtovú sieťovú kartu, ktorá podporuje bežný bezdrôtový protokol, napríklad 802.11n alebo starší 802.11g. Získanie modemu, ktorý podporuje všetky aktuálne používané protokoly, vám ušetrí potrebu inovovať staršie sieťové karty .

Mobilné širokopásmové služby: Ak máte záujem o mobilný mobilný internet, prvou úlohou je rozhodnúť o nosiči. Mobilné modemy sú označené pre každý nosič a nemôžu byť zameniteľné. To spôsobuje, že nakupovanie mobilného modemu je pomerne jednoduché, pretože nosič ponúka množstvo kompatibilných zariadení. Mobilné mobilné modemy môžu byť interné, ale bežnejšie sa vyrábajú ako USB kľúčové prvky alebo sa vkladajú do zásuvky ExpressCard ™ zariadenia.

Mobilná širokopásmová technológia sa rýchlo vyvíja a zlepšuje, vytvára nové štandardy a protokoly, ktoré súťažia pre veľký trh s mobilnými komunikáciami. Mobilné modemy, ktoré podporujú "včerajšiu" technológiu, budú lacnejšie ako tie, ktoré podporujú štandardy "zajtrajška". Keďže najnovšie technológie vo všeobecnosti dosahujú vyššiu rýchlosť s nižšou spotrebou energie, zvyčajne stojí za to investovať do modelu, ktorý podporuje porušenie noriem. To znamená, že čítanie recenzií spotrebiteľov pred nákupom je vždy dobrý nápad, pretože chyby môžu byť faktorom pri rozbití hardvérových zariadení.

Pri nákupe akéhokoľvek modemu nezabudnite prečítať systémové požiadavky, pretože niektoré modely môžu podporovať iba špecifické operačné systémy. Pokiaľ ide o mobilných používateľov, slot ExpressCard prešiel mnohými iteráciami, preto sa uistite, že príslušná špecifikácia požadovaného modemu zodpovedá špecifikácii vášho mobilného telefónu.