Ako si vybrať ten najlepší MMORPG?

- Jan 25, 2019-

Masívne multiplayerové online hry na hranie rolí (MMORPG) sa stali veľmi populárne od posledného desaťročia 20. storočia a začiatku 21. storočia. Niektoré z týchto hier majú milióny pravidelných hráčov, ktorí sa ponorí do rozsiahlych a podrobných virtuálnych prostredí, ktoré dokážu simulovať celý svet fantázie alebo dokonca obrovské galaktické impériá. Predstavujú masku postavy, ktorú hrajú v rôznych dobrodružstvách a úlohách. Hráči môžu spolupracovať na dosiahnutí cieľov, bojovať sa navzájom a zapojiť sa do organizácií iných podobne zmýšľajúcich jednotlivcov. V závislosti od žánru môžu čeliť príšerám, cudzincom alebo nepriateľským vesmírnym lodiam len na to, aby pomenovali niekoľko možných nepriateľov. Výber najlepšieho MMORPG je vecou rozhodovania, v ktorom žánri chcete hrať, koľko ste ochotní minúť a zhromažďovať informácie o niektorých hrách, aby ste si vybrali ten správny.

Prvá vec, ktorú je potrebné zvážiť, je žáner. MMORPG hry môžu byť všeobecne zaradené do jedného z dvoch širokých žánrov, aj keď medzi jednotlivými hrami existuje veľa variácií a niektoré hry kombinujú prvky oboch žánrov alebo iných žánrov. Fantázia a sci-fi sú dva hlavné žánre. Niektoré hry sa môžu pokúsiť úplne vyhnúť mimo týchto dvoch žánrov, no takéto hry nie sú tak bežné alebo populárne. Všetky hry MMORPG sa zameriavajú na zdokonaľovanie schopností a schopností vašej postavy, ktoré im umožnia vziať silnejšie nepriateľov a získať väčšie odmeny vo forme silných predmetov a pokladov.

Fantasy hry majú tendenciu sústrediť sa na mýtické ríše, kde hráči používajú stredoveké štýlové zbrane a čarovné kúzla na bitky drakov, orkov, obrov a iné postavy z fantazijnej literatúry a mytológie, rovnako ako stvorenia vytvorené dizajnérmi hry. Sci-fi hry sa sústreďujú na nastavenia, v ktorých je technológia prvoradá. Cudzie svety, vesmírne lode, medzihviezdne alebo medziplanetárne ríše, ktoré sú vybavené podivnými bytosťami a mimozemskými rasami, poskytujú zázemie pre dobrodružstvá, kde hráči používajú všetky druhy technológií od laserových pušiek po nanoboty proti rôznym tvorom a navzájom, alebo sa zapájajú do boja lodí na lodi v hlbokom vesmíre. Niektoré hry môžu byť založené na populárnych dielach beletrie alebo filme. Medzi ďalšie žánre a predmety patrí americký západný a post-apokalyptický a komiksový štýl superhrdinových svetov.

Náklady sú ďalším hlavným faktorom. Zatiaľ čo väčšina MMORPG bola pôvodne založená na základe predplatného a účtovala mesačný poplatok za prístup, od roku 2012 je oveľa bežnejšie, že tieto hry sú zadarmo pre základnú hru a jej funkcie, pričom hráči platia malý mesačný poplatok alebo jednu časovú sadzbu za prístup k prémiovým funkciám, obsahu alebo položkám v hre. Je možné hrať a vychutnať si mnohé z týchto hier bez toho, aby ste zaplatili nič, ale niektoré hry vyžadujú spravodlivé výdavky, aby ste si mohli vychutnať najlepšie časti hry alebo aby ste boli konkurencieschopní s ostatnými hráčmi, ktorí sa rozhodli minúť finančné prostriedky z reálneho života. Niektoré hry sú k dispozícii na stiahnutie zadarmo pre samotný herný program, a iné vyžadujú jednorazový nákup len preto, aby ste mohli začať.

Internet je skvelým miestom pre zhromažďovanie informácií o MMORPG, a mnoho webových stránok poskytuje recenzie od profesionálnych recenzentov a hráčov rovnako, čo poskytuje prehľad o tom, čo hra ponúka a ako príjemné je hrať. Jednoduché vyhľadávanie na internete pre "MMORPG" prinesie veľké množstvo výsledkov, z ktorých sa začne snaha o zhromažďovanie informácií. Herné časopisy a sociálne médiá sú ďalším dobrým spôsobom, ako získať informácie o MMORPG. Mnohí ľudia hrajú tieto hry s reálnymi a online priateľmi, takže slovo úst je cenným zdrojom názorov a podrobných informácií o hrách. Mnoho časopisov, webových stránok a skupín spotrebiteľov, ktoré sa zaoberajú elektronickými médiami, ročne udeľuje takýmto hrám hry.

Akonáhle získate informácie o type hry, ktorú chcete hrať, recenzie a názory a poplatky a náklady spojené s týmito hrami, je oveľa jednoduchšie vybrať si hru, ktorá je pre vás najvýhodnejšia. Vzhľadom k tomu, že väčšina z týchto hier je tiež slobodná aspoň vyzkoušať, je veľmi jednoduché vyskúšať si niekoľko alebo dokonca niekoľko z nich, aby ste získali pocit, na koľko by ste im mohli dlho dlho hrať. Samozrejme, nie každá hra je vhodná pre každú osobu, ale pomocou týchto tipov vám pomôže vybrať si najlepšiu hru pre vás.