Ako si vybrať najlepší vojenský Walkie Talkie?

- Apr 29, 2019-

Vojenský vysielačka zaznamenala významné pokroky od jej prvého uvedenia. Súčasné modely sú ľahšie, majú dlhšiu životnosť batérie a stali sa cenovo dostupnejšími ako predtým. Pri výbere vojenského vysielačky, je v podstate päť faktorov, ktoré treba mať na pamäti, vrátane počtu kanálov, či už je to VHF alebo UHF , výkon, trvanlivosť a cena. Porovnaním týchto rôznych aspektov pomôže jeden vybrať ideálny vysielačku, aby čo najlepšie vyhovoval jeho potrebám.

Vojenské vysielačky môžu byť vybavené len jedným kanálom alebo viackanálovým. Mať viackanálový produkt je zvyčajne najlepšou voľbou, pretože je možné sa vyhnúť statickým a iným prerušeniam zmenou kanálov. Dokonca aj vtedy, keď komunikujete len s jedným, je riešenie len jedného kanálu často neefektívne, pretože komunikácia môže byť obmedzená kvôli rušeniu.

Výber medzi VHF a UHF vojenský vysielač bude určený predovšetkým tým, či je to pre vonkajšie alebo vnútorné použitie. VHF produkty sú najvhodnejšie pre vonkajšie použitie v širokých otvorených priestoroch, ale nie sú vybavené pre vnútorné použitie. Výrobky UHF pracujú opačne a sú najvhodnejšie pre vnútorné použitie alebo v mestskom prostredí. Je to preto, že vlny VHF cestujú podstatne ďalej ako UHF, ale sú chudobné na prenikavé steny a budovy. Vlny UHF cestujú zhruba polovične ako VHF, ale sú schopné preniknúť do väčšiny bariér.

Sila systému vysielačiek je ďalším dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť. Tam sú 1-watt vysielačky, ktoré sú ideálne pri komunikácii v rámci 1-míle (1,6-kilometrov) rozsahu. 2-wattový systém je o niečo výkonnejší a pracuje až 3,2 km. Najvýkonnejší systém je 5 wattov, ktorý je navrhnutý pre použitie na dlhé vzdialenosti a pracuje za takmer všetkých okolností.

Trvanlivosť je ďalším aspektom, ktorý treba mať na pamäti. Ak sa plánuje použiť vojenský vysielačku predovšetkým v interiéri, potom by mal stačiť normálny produkt. Ak jeden plánuje používať jeho vysielačku primárne vonku, potom je ideálny robustný produkt. Ruggedized výrobky sú zvyčajne schopní zvládnuť faktory prostredia, ako je extrémna teplota a prvky, ktoré normálne vysielačky jednoducho nemôže zvládnuť.

Vysielačky sa budú výrazne líšiť v cene, a to je zvyčajne na jednu výhodu, aby nakupovať. Výber ideálneho produktu sa zvyčajne môže uskutočniť nakupovaním na troch alebo štyroch miestach pred vlastným záväzkom k nákupu. Niektoré miesta, ktoré treba zvážiť, sú obchody s vojenskými dodávkami a online. Kontrastné a porovnávanie vlastností a cien niekoľkých produktov zvyčajne zaručí optimálnu vojenskú vysielačku za najlepšiu cenu.