Ako si vybrať najlepšiu nabíjačku olovených batérií?

- May 23, 2019-

Hlavnými faktormi pri výbere nabíjačky olovených batérií by mala byť jej kompatibilita s batériou, ktorú potrebujete nabíjať, výstupom nabíjačky a jej veľkosťou alebo hmotnosťou. Prenosnosť by mala byť tiež zvážiť, ak potrebujete nabíjačku batérií používať mimo domova. Ďalšou užitočnou funkciou pre kontrolu pri nákupe nabíjačky je funkcia štartovania.

Olovené batérie sú rozdelené do dvoch skupín: vysoké napätie a nízke napätie. Batéria s napätím 50V alebo nižšou sa považuje za nízkonapäťovú batériu (za predpokladu, že 50V je najvyššie napätie v systéme, keď je batéria úplne nabitá). Vedieť, aké batérie je to, že budete používať olovené batérie nabíjačka pre je jednou z najdôležitejších vecí, aby zvážila. Nabíjačka by sa mala zhodovať s napätím batérie a mala by byť schopná dodať úplné nabitie v primeranom čase.

Väčšina ľudí kupuje olovenú batériu nabíjačku pre použitie s ich autobatérie, a najčastejšie   autobatérie   napätie je 12V, hoci na niektorých vozidlách sa používa 24V batéria. Taktiež by sa mal zvážiť čas, ktorý trvá, kým nabíjačka úplne nabije batériu. Napríklad 10-ampérová nabíjačka bude schopná nabíjať štandardnú automobilovú batériu približne za päť až šesť hodín. Ak potrebujete kratšie časy nabíjania alebo máte veľkú batériu, môže byť potrebná nabíjačka s vyšším výstupom zosilňovača. Ak chcete vybrať nabíjačku lepšie, použite vzorec A = C / 10, kde A je prúd nabíjačky v ampéroch a C je kapacita akumulátora v ampéroch za hodinu (Ah). Vezmite najbližšiu obchodnú hodnotu nabíjačky, ktorú môžete nájsť, ale neprekračujte polovičnú kapacitu batérie alebo poškodíte batériu alebo batérie.

Ak potrebujete nabiť rôzne druhy batérií, je rozumné skontrolovať, či olovená nabíjačka akumulátorov, o ktorej uvažujete, dokáže rozpoznať typ batérie a automaticky dodať správne nabíjanie. Ak potrebujete nabíjačku na osobné použitie, môže byť najlepšie vybrať malú prenosnú nabíjačku. Väčšie nabíjačky sú vhodnejšie na použitie v automobilových obchodoch, pretože sú výkonnejšie a tiež objemné.

Pri výbere nabíjačky batérií by ste mali zvážiť nastavenie štartu. Nabíjačka batérií s touto funkciou poskytuje vašej batérii väčšie počiatočné nabíjanie. To znamená, že pri použití štartovacieho nastavenia budete môcť štartovať bez použitia iného auta. Môže to stáť za zváženie balenia batérií, ak vaša nabíjačka nemá nastavenie štartu. Balík jumperov je malý a ľahký a môže byť v prípade núdze uložený v aute. Musí sa však pravidelne dobíjať, inak stratí svoju funkčnosť. Niektoré modely je možné dobíjať cez konektor zapaľovača v automobile, zatiaľ čo iné musia byť pripojené k hlavnému napájaniu.

Ďalší tip pri nákupe nabíjačky batérií by bolo investovať do dobre známej značky. Generické značky nemusia vždy fungovať a porucha môže viesť k frustrácii. Odporúča sa tiež prečítať si užívateľskú príručku, pretože vám ukáže, ako správne používať nabíjačku, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.