Ako si vybrať najlepší adaptér pre prenosný počítač?

- Feb 20, 2019-

Výber najlepšieho sieťového adaptéra na prenosný počítač závisí vo veľkej miere na tom, čo presne potrebujete z adaptéra a koľko skúseností máte so zariadením nového hardvéru do prenosného počítača. Vo všeobecnosti je zvyčajne dobré sa vyhnúť inštalácii alebo odstráneniu akéhokoľvek hardvéru do alebo z prenosného počítača, ak nemáte skúsenosti so zmenou prenosného počítača. Z väčšej časti by ste sa mali pokúsiť používať zariadenia, ktoré sa externe pripájajú, zvyčajne cez port USB (Universal Serial Bus). Potom by ste mali zistiť, či potrebujete notebookový sieťový adaptér pre káblovú alebo bezdrôtovú sieť , a keď to viete, môžete ľahko nájsť dobrý adaptér v akomkoľvek cenovom rozsahu, ktorý si prajete.

Zatiaľ čo si môžete zakúpiť a nainštalovať laptop sieťový adaptér vo vnútri vášho laptopu, je to zvyčajne dosť komplikovaný proces. Ak nemáte rozsiahle skúsenosti s prácou s prenosnými počítačmi, vo všeobecnosti sa nedoporučuje vykonať zmeny vo vnútri prípadu. Aj keď máte skúsenosti s prácou na stolných počítačoch, možno sa chcete vyhnúť pokusu o vykonanie hardvérových inštalácií na prenosnom počítači, pretože to môže viesť k zrušeniu akýchkoľvek záruk na vašom notebooku. To znamená, že najlepšou voľbou pre väčšinu ľudí bude externý sieťový adaptér pre laptop a vedel, aký typ adaptéra budete potrebovať, aby ste si vybrali ten najlepší pre vás.

Vo všeobecnosti existujú dva základné typy zariadení sieťového adaptéra pre laptopy: tie, ktoré sa používajú s káblovou sieťou a tie, ktoré sú určené na bezdrôtovú sieť . Každý z typov sa zvyčajne pripája k portu USB na prenosnom počítači, takže sa uistite, že máte k dispozícii dostupný port. Mnohí používatelia notebookov budú používať samostatnú myš, ktorá je často pripojená k portu USB na počítači, a tlačiarne alebo externé zobrazovacie zariadenia môžu tiež používať porty USB na vašom notebooku.

Adaptér sieťového prenosného počítača, ktorý je určený na drôtové použitie, bude jednoducho konektor Ethernet, ktorý môže byť pripojený do slotu USB na vašom notebooku. Stojí za zmienku, že veľa notebookov prichádza s portom Ethernet a mali by ste si byť istí, že ešte nemáte takýto port pred zakúpením adaptéra. Bezdrôtový sieťový adaptér pre laptop sa zvyčajne pripája k portu USB a umožní počítač pripojiť sa k bezdrôtovej sieti.

Mnoho nových notebookov je postavených s interným bezdrôtovým adaptérom a mali by ste si byť istí, že ešte nemáte bezdrôtové pripojenie pred zakúpením bezdrôtového prenosného sieťového adaptéra. Mali by ste sa pozrieť na recenzie produktov na stránkach internetových technológií a nájsť adaptér, ktorý je dobre hodnotený odborníkmi a zákazníkmi rovnako. Tento typ zariadenia bude zvyčajne pomerne lacný, aj keď vysokorýchlostné bezdrôtové USB adaptéry môžu byť drahšie, ale často poskytujú vyšší výkon.