Ako si vybrať najlepší klávesnica zosilňovač?

- Jun 05, 2019-

Ak chcete vybrať najlepší zosilňovač klávesnice, možno budete chcieť vziať do úvahy faktory, ako je rozpočet, prenosnosť a miesto konania. Rozpočet bude prirodzene ovplyvniť vaše rozhodnutie, pretože zosilňovače majú tak širokú cenovú reláciu, aj keď jednoducho si vyberiete najdrahší zosilňovač, ktorý si môžete dovoliť, aby vám nezískal tú najlepšiu jednotku. Prenosnosť je dôležitým faktorom, aby zvážila, ak sa pohybujete zariadenia okolo veľa, v takom prípade klávesnica combo zosilňovač môže byť dobrou voľbou. Typy miest, kde hráte klávesnicu, sú tiež dôležité, pretože budete musieť vybrať jednotku, ktorá má správne vlastnosti na riešenie týchto priestorov. Ak hráte v malých priestoroch, zvyčajne postačuje klávesový zosilňovač s nízkym príkonom, zatiaľ čo jednotka s väčším výkonom je potrebná pre väčšie miesta a plné pásma.

Prvým krokom pri výbere najlepšieho zosilňovača klávesnice je určiť, či potrebujete kombo zosilňovač alebo hlavu zosilňovača. Kombo klávesový zosilňovač je jednotka, ktorá obsahuje ako a   Výkonový zosilňovač   a reproduktory. Ak si vyberiete tento typ vysoko prenosného zosilňovača, budete si chcieť vybrať ten, ktorý obsahuje reproduktory pre basový reproduktor, stredný rozsah a výškový reproduktor, aby ste získali najlepšiu kvalitu zvuku. Amp hlavy sú určené na použitie s externými reproduktormi, takže sú typicky objemnejšie a ťažšie prepravovateľné.

Kombinované zosilňovače aj zosilňovače môžu byť použité súčasne s viac ako jedným nástrojom, takže ak ste v skupine, musíte zvážiť všetky rôzne nástroje. Približne 40 wattov je typicky postačujúce pre zosilňovač, ktorý je určený na použitie s klávesnicou a jedným alebo viacerými gitarami, hoci 60 alebo viac wattov môže byť potrebných, ak sú zahrnuté bicie. Za zmienku stojí aj to   vákuová trubica   zosilňovače typicky produkujú hlasnejší zvuk ako   pevné skupenstvo   ampéry. To znamená, že budete chcieť vybrať nižšiu jednotku, ak vyberiete elektrónku.

Existuje niekoľko funkcií, ktoré môžete hľadať, ak sa rozhodnete, že chcete kombinovaný klávesový zosilňovač. Ak chcete použiť kombinovaný zosilňovač ako osobný monitor na pódiu, budete chcieť hľadať ten, ktorý má line-out, ktorý môžete pripojiť k domovým reproduktorom. Konektor slúchadiel je ďalšou funkciou, ktorá vás môže zaujímať, najmä ak je zosilňovač určený predovšetkým pre prax. Ak vyberiete zosilňovač so slúchadlovým konektorom, ktorý stlmí reproduktory, keď sa používa, budete môcť praktizovať bez rušenia kohokoľvek iného.

Klávesové zosilňovače môžu tiež vyžadovať niektoré špecifické funkcie, ktoré sa líšia od gitary alebo generických zosilňovačov. Klávesnice používajú horúce výstupy, takže budete chcieť vybrať jednotku, ktorá nemá a   predzosilňovač .   predzosilňovač   obvod je potrebný pre gitary, ale slúži len na zavedenie šumu pre klávesnicu. Budete tiež chcieť hľadať zosilňovač, ktorý je schopný reprodukovať plnejší frekvenčný rozsah ako väčšina iných   gitarové zosilňovače . Ak má vaša klávesnica stereofónne výstupy, môžete tiež hľadať zosilňovač so stereofónnymi vstupmi.