Ako si vybrať najlepšie slúchadlá pre deti?

- Mar 20, 2019-

Pri výbere slúchadiel pre deti je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých vecí, ale medzi najdôležitejšie patrí ovládanie hlasitosti a veľkosť. Deti majú citlivejšie uši ako dospelí a slúchadlá predstavujú zvýšené riziko straty sluchu pri nesprávnom používaní. Lievanie zvuku priamo do vyvíjajúcich sa ušných bubnov môže spôsobiť prasknutie alebo môže viesť k trvalej strate sluchu v priebehu času. Pri nákupe slúchadiel pre deti hľadajte výrobky s bezpečnostnými ovládacími prvkami, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre menšie uši.

Čoraz viac detí vlastní prenosné hudobné prehrávače, ktoré vyžadujú slúchadlá, a osobné konzoly pre videohry, prehrávače diskov DVD a počítače majú čoraz viac aj slúchadlové konektory. Slúchadlá sú dobrým spôsobom, ako udržať deti v ich zábave. Najlepšie slúchadlá pre dospelých však nie sú nevyhnutne najlepšie pre deti.

Slúchadlá sa zvyčajne dodávajú v troch variantoch: špunty do uší, príchytky na uši a slúchadlá na uši spojené s pevným popruhom na hlavu . Väčšina slúchadiel dostupných na trhu je navrhnutá tak, aby sa zmestili do uší pre dospelých. Majú tendenciu byť veľké a zvyčajne nemajú žiadne kontroly, pokiaľ ide o zvuk alebo hlasitosť. Hoci mnohé z týchto výrobkov prichádzajú v jasných farbách, ktoré sú atraktívne pre deti, nie všetky sú vhodné pre mladé uši.

Americká akadémia pediatrov je jedným z mnohých medzinárodných regulačných orgánov, ktoré označili 85 decibelov za limit hluku pre deti do 12 rokov. Väčšina prenosných hudobných a video prehrávačov je schopná odčerpávať zvuky na oveľa vyšších úrovniach. Výrobcovia slúchadiel, ktorí robia špecifické slúchadlá pre deti, často obsahujú ovládacie prvky, ktoré obmedzujú úroveň decibelov, ktorá môže byť na výstupe. Tieto zvukové čiapky fungujú aj napriek pokusom dieťaťa zvýšiť hlasitosť priamo na zariadení.

Niektoré hudobné prehrávače umožňujú rodičom regulovať maximálnu hlasitosť, ale nie všetky. Rodič, ktorý chce regulovať objem svojho dieťaťa absorbuje prostredníctvom detských slúchadiel by bolo múdre pozrieť sa na modely navrhnuté s touto schopnosťou postavený dovnútra Väčšinu času, ovládanie hlasitosti je inzerovaný priamo na obale. Obchodníci a zástupcovia služieb zákazníkom by mali mať tieto informácie k dispozícii a mali by byť schopní odporučiť špeciálne navrhnuté slúchadlá pre deti.

Veľkosť je tiež dôležitým faktorom pri výbere slúchadiel pre deti. V závislosti od veku dieťaťa a veľkosti ucha nemusia slúchadlá do uší správne zapadnúť. Najmä pre malé deti, ušné šálky zvyčajne poskytujú najpohodlnejšie nosenie a sú tiež bezpečnejšie.

Väčšina výrobcov odrádza od používania slúchadiel pre deti do troch rokov. Detské slúchadlá sa nikdy neodporúčajú, pretože detský sluch môže byť vážne ovplyvnený priamym hlukom, bez ohľadu na úroveň decibelov. Dokonca aj detské slúchadlá môžu spôsobiť vážne poškodenie detí.