Ako si vybrať najlepšie halogénové žiarovky?

- Jun 18, 2019-

halogén   svetlomet   žiarovky, ktoré fungujú ohrevom a   volfrám   cievky, sú jedným z najbežnejších typov žiaroviek pre svetlomety do auta. Tieto žiarovky sú schopné produkovať vyššie množstvo svetla, merané v lúmene, ako iné žiarovky. Taktiež vytvárajú farebný profil podobný svetlu slnka, vďaka čomu je svetlo jasné. Aj keď existuje mnoho základných halogénových žiaroviek a všetky sa môžu zdať rovnaké, existuje niekoľko funkcií, ktoré oddeľujú žiarovky od seba - množstvo voltov použitých v žiarovkách, farba halogénových žiaroviek a lúmenov.

Na rozdiel od iných žiaroviek predných svetlometov fungujú halogénové žiarovky svetlometov premenou veľkého množstva energie na teplo. Všetky žiarovky to robia, ale halogénové žiarovky to robia obzvlášť dobre. Ak sú svetlomety zapnuté dosť často, toto dodatočné teplo môže ovplyvniť zapojenie vozidla vyprážaním blízkych vodičov, čo spôsobí, že svetlo prestane fungovať. Z tohto dôvodu by spotrebitelia mali dostať žiarovku s najnižším napätím, ktorá splní ich individuálne potreby. Používanie vysokonapäťových halogénových žiaroviek môže spôsobiť stratu vozidla   záruku , takže majiteľ by si to mal skontrolovať pred nákupom   halogénová žiarovka .

Väčšina halogénových žiaroviek je, podobne ako väčšina iných svetlometov, biela, pretože biela je najúčinnejšia farba a pomáha vodičom vidieť najlepšie, keď sú na cestách v noci. Existujú aj iné farby, napríklad modrá, žltá a fialová. Tieto nepridávajú žiadne ďalšie funkcie do auta, ale môžu to vyzerať jedinečne, čo niektorí majitelia áut môžu chcieť.

Problém s použitím farebných halogénových žiaroviek spočíva v tom, že svetelný potenciál sa zníži a svetlá nebudú fungovať tak efektívne. Ak chcete, aby žiarovky vyžarovali určitú farbu inú ako bielu, filter sa umiestni nad žiarovku tak, aby vyžarovala len tú farbu. V prípade modrej farby modrý filter spôsobí, že z halogénovej žiarovky vyžaruje len modré svetlo. Keď sú všetky ostatné farby blokované, odoberie sa veľké množstvo svetla a žiarovky stmavnú.

Lumeny, miera jasu svetla, sú ďalším dôležitým aspektom, najmä ak majiteľ vozidla používa farebné žiarovky. Nákup halogénových žiaroviek s vysokým počtom lúmenov znamená, že žiarovky budú schopné svietiť jasnejšie, čo ich robí efektívnejšími pre nočné použitie. Ak majiteľ používa farebné svetlá, svetlá by mali byť vyššie, aby sa kompenzovalo zablokované svetlo.