Ako si vybrať najlepšiu anténu GPS Patch?

- Jun 18, 2019-

Globálny systém určovania polohy   ( GPS ) prijímače často používajú GPS   patch anténa   prvky. Tieto komponenty sú malé, tenké a ľahko integrované s rôznymi elektronickými systémami. V podstate štvorcový vodič namontovaný na planárnom povrchu alebo na mikropáskovej anténe môže byť pridaný do mnohých aplikácií pri zachovaní vysokého zisku, ktorý napomáha   satelit   príjem signálu. Medzi rozhodujúce faktory patrí použitie, ako napríklad automobilová navigácia, telefóny a hodinky, ako aj prenosná počítačová navigácia a navigácia na diaľku. Bežné odrody môžu byť rozdelené do aktívnych, pasívnych a opakujúcich sa antén určených buď pre interné alebo externé pripojenie.

Pasívne a aktívne typy sa líšia v spotrebe energie. Pasívna anténa GPS nevyžaduje vlastnú energiu. Na spojenie s ručným prijímačom sa spolieha na krátky kábel alebo ho možno namontovať pomocou magnetov do auta.

Aktívne typy vyžadujú výkon na zosilnenie signálov na väčšie vzdialenosti. To umožňuje viac univerzálnych umiestnení. Niekedy sú napájané batériami alebo adaptérmi pre zapaľovače cigariet.

Reradiačné antény prenášajú satelitné signály zvonku a posielajú ich v interiéri cez kábel do zariadení, ktoré nemajú externé anténne konektory. Takéto typy si môžu vyžadovať jasnú operáciu zraku. Tieto jednotky vyžadujú zdroj napájania.

Vnútorné antény najlepšie slúžia na umiestnenie s obmedzeným priestorom, zvyčajne v mobilných aplikáciách. Externé antény sú navrhnuté tak, aby poskytovali presnosť polohovania pre širokopásmový zisk a vyšší výkon. Zvážte podmienky umiestnenia a získajte požiadavky pre vašu aplikáciu a pochopte obmedzenia každého z nich.

Signály GPS sú nízkoenergetické a vysokofrekvenčné digitálne signály. Najlepší typ antény na ich prijímanie závisí od rôznych podmienok prostredia a komponentov. Napríklad pasívna keramická anténa GPS poskytuje citlivosť a všesmernosť pri relatívne nižších nákladoch. Tieto antény, rovnako ako väčšina typov patchov, fungujú lepšie s najväčšími pozemnými rovinami.

Naopak, aktívne antény externého typu môžu obsahovať zabudované nízkošumové zosilňovače (LNA). Toto pridanie poskytuje lepší výkon v prostrediach s nízkym signálom, ale pri vyšších nákladoch ako pasívne typy. Rekonštrukčné antény najlepšie slúžia oblastiam pod silným krytom, kde môže byť prekážka prístupu na satelit. Jednotky musia najprv získať jasný signál pred použitím zosilňovača by bolo rozdiel.

Spôsoby montáže interných a externých antén sa líšia. Vnútornú anténu GPS patch, ktorá vyhovuje pevným bezdrôtovým prenosom, ako napríklad umiestnenie na stenu, možno namontovať na modul alebo na palubný konektor. Môže sa pripevniť na plastový kryt komponentu lepiacou páskou, skrutkami alebo štrbinami. Externé externé antény sú odolné voči prvkom a sú upevnené skrutkami, lepidlami, magnetmi alebo závitmi. Tieto typy môžu byť tiež odolné voči dažďu alebo fyzickému zneužitiu.

Ďalšie faktory ovplyvňujúce, ktorá anténa GPS patch vybrať, môže zahŕňať šírku pásma, veľkosť, zisk a hluk. Prijímač GPS má tendenciu dosahovať lepšie výsledky so zvýšenou veľkosťou; Čím väčšia je základná rovina, tým väčší zisk. Jeho žiarenie môže tiež ovplyvniť vašu voľbu. Tvar a smer jeho najsilnejšieho signálu môže ovplyvniť napríklad to, či diaľkovo ovládané lietadlo môže lietať vysoko v krátkej vzdialenosti alebo nízko v vzdialenej vzdialenosti.

Veľkosť záplat môže ovplyvniť výkonnosť pri vašej cieľovej šírke pásma. Smerovosť sily signálu môže ovplyvniť zisk. Optimálny výkon antény získate pri starostlivom zvážení jej aplikácie a hodnotenia týchto a ďalších špecifikácií produktu.