Ako si vybrať najlepší elektronický kompas?

- May 30, 2019-

Elektronický kompas má vo všeobecnosti digitálny displej, vďaka čomu je ľahko viditeľný vo všetkých svetelných podmienkach. Pri výbere elektrického kompasu sa uistite, že má podsvietenie, ktoré vám umožní ľahko zobraziť displej v tme. Ak je to možné, vyberte si aj kompas, ktorý má funkciu proti oslneniu. Ak je životnosť batérie pre vás dôležitá, informujte sa o nabíjateľnom digitálnom kompase . Môžete si kúpiť elektronický kompas v obchode so športovými potrebami, alebo si môžete vybrať z niekoľkých druhov on-line.

Ochrana vášho elektronického kompasu je nevyhnutná, najmä ak cestujete alebo táborte počas nepriaznivého počasia. Vyberte si kompas, ktorý je dodávaný s vodotesným puzdrom a ochranným puzdrom. Ak sa obávate straty malého zariadenia pri pešej turistike alebo kempovaní, vyberte si kompas, ktorý má pevný klip na zaistenie batohu alebo opasku. Nosenie kompasu okolo krku koženou šnúrkou alebo šnúrkou môže byť tiež vhodné.

Ak dávate prednosť elektronickému kompasu pre vaše auto, vyberte si ten, ktorý má najväčší displej pre jednoduché sledovanie. Model, ktorý používa obojstrannú pásku na jednoduché pripevnenie na akýkoľvek povrch vo vašom vozidle, môže fungovať najlepšie. Niektoré elektronické kompasy majú ďalšie užitočné funkcie, ako napríklad vyvolanie pamäte. Tento komponent ukladá vaše miesta do pamäte, čo je výhodné. Môžete tiež uprednostniť elektronický kompas, ktorý má zabudovaný teplomer.

Elektronický kompas je dobrou voľbou pre cestné výlety, pretože je napájaný cez zapaľovač vášho auta. Kompas vám ušetrí náklady na výmenu batérií. Ak nechcete pripevniť kompas pomocou lepiacej pásky, vyberte si model, ktorý sa ľahko montuje.

Keď ste neustále na cestách, môžete uprednostniť elektronický kompas, ktorý má trojosovú funkciu. Táto možnosť je podobná funkcii proti otrasom. Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, je jednoduchá kalibrácia. Ak používate elektronický kompas, ktorý beží na batérie, pozrite sa na model, ktorý prekalibruje za menej ako 60 sekúnd.

Kompaktný kompas môže byť pre vás dôležitý. Ak áno, pozrite sa na digitálny kompas v kľúčovom reťazci odrody. Niektoré malé modely majú aj bezpečnostnú píšťalku alebo baterku. Sú vhodné na uloženie v odkladacej schránke alebo v núdzovej cestovnej súprave. Ak chcete ušetriť peniaze, vyberte si model, ktorý nevyžaduje žiadne mesačné servisné poplatky alebo softvér na prevádzku.