Ako si vybrať najlepší kanál Mixer?

- Jun 17, 2019-

Ak chcete vybrať najlepší mixážny kanál, musíte vyhodnotiť hľadané funkcie v porovnaní s rozpočtovými problémami a tým, na čo budete používať mixér. Základný, analógový 2-kanálový alebo   4-kanálový mixér   zvyčajne bude primeraný pre začiatok až prechod   DJ   (diskžokej), ale viac pokročilých DJs a tých, ktorí chcú nahrávať alebo podcast mix bude pravdepodobne chcieť viac funkcií. Robiť veľa výskumu, hovoriť s inými umelcami a technikmi, a testovacie zariadenia osobne sú všetky skvelé spôsoby, ako zabezpečiť, že si vyberiete najlepší mixér pre vaše konkrétne potreby.

Kanálový mixážny pult na účely nahrávania môže mať mnoho kanálov, ale väčšina používateľov sa bude pozerať na mixéry len so štyrmi až ôsmimi kanálmi, čo im umožní pripojiť gramofóny, prehrávače kompaktných diskov a ďalšie základné zariadenia. Keďže mixéry prichádzajú aj s rôznym počtom vstupov a výstupov, je dôležité poznať počet zariadení a komponentov, ktoré plánujete používať, a spôsob pripojenia k mixéru.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere najlepšieho mixéra, je kvalita zvukového výstupu. To sa môže výrazne líšiť pri miešaní na veľkom zvukovom systéme. Na druhej strane, pre menšie zvukové systémy môže byť rozdiel v kvalite zanedbateľný. Kvalita zvuku bude viac pozorovaná profesionálmi, ktorí používajú veľké systémy ako amatéri používajúci menšie systémy, a trochu nízky šum je zvyčajne považovaný za tolerovateľný vzhľadom na náklady na získanie úplne transparentného, teplého a krištáľovo čistého zvuku.

Medzi ďalšie základné otázky patrí veľkosť kanálového mixéra, kvalita a počet ekvalizérov a krížových faderov, konzistencia výkonu z rôznych kanálov a to, či mixér má všetky funkcie, alebo „zvončeky a píšťalky“, túžby. Malý, veľmi jednoduchý analógový mixér bude stáť najmenej a ľahko sa bude prepravovať. Počet funkcií mixéra sa zvýši úmerne s cenou.

Za približne tri až štyrikrát viac peňazí ako najzákladnejší mixážny kanál, môžete získať špičkový 4-kanálový mixer s mnohými funkciami, ako aj merače špičkových kanálov, nezávislý prepínač monitora, automatické BPM (meranie tepov za minútu ), a viac. Asi dvakrát toľko, jeden môže dostať profesionálny mixer s high-kvalitné audio, pokročilé vzorkovanie a efekt schopnosti, automatické harmonické ladenie, a ďalšie zvončeky a píšťalky.

Kým analógové mixéry sú stále štandardom, aj pre profesionálov, vysoko kvalitné   digitálne mixéry   sú čoraz populárnejšie a cenovo dostupné. Váš rozpočet a počet špeciálnych funkcií, ktoré potrebujete, si vyberú z čoho najpresnejšiu škálu mixérov. Čím viac výskumu robíte a čím viac recenzií budete čítať, tým lepšie budete informovaní. Tiež majte na pamäti, že vždy pomáha otestovať vaše zariadenia na rukách. Uistite sa, že porovnanie shop, a ak trávite veľa peňazí, prečítajte si každú záruku starostlivo.