Ako si vybrať najlepšie mobilné telefóny pre seniorov?

- May 29, 2019-

Ako ľudia starnú, to môže byť ťažšie držať krok s technológiou z rôznych dôvodov. Najlepšie mobilné telefóny pre seniorov môžu pomôcť starším dospelým zostať v kontakte s blízkymi, zatiaľ čo stravovanie na rôzne potreby. Niektoré funkcie, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere mobilných telefónov pre starších ľudí, zahŕňajú veľkosť a dizajn klávesnice, veľkosť obrazovky a jas, možnosti čítania a hlasného odposluchu a nekomplikovaný dizajn.

Moderné mobilné telefóny často minimalizujú priestor klávesnice, aby sa umožnila väčšia obrazovka alebo dokonca kompletná klávesnica QWERTY. Seniori, ktorí majú problémy so zrakom alebo koordináciou ruka-oko, môžu nájsť malé klávesnice ako nebezpečný problém. Niektoré modely mobilných telefónov sú postavené s veľkými, jednoduchými číselnými klávesnicami pre jednoduché použitie. Zatiaľ čo tieto modely môžu byť o niečo väčšie ako väčšina štandardných mobilných telefónov, ich väčšia veľkosť môže tiež uľahčiť ich používanie, odolnosť a stratu. Niektoré modely sa môžu dokonca rozsvietiť v tme, čo môže byť užitočné najmä pre seniorov so zlým zrakom.

Okrem veľkosti klávesnice, veľkosť obrazovky a zloženie môže byť dôležité pri kúpe mobilných telefónov pre seniorov. Pozrite sa na mobilné telefóny, ktoré ponúkajú väčší než štandardný textový model, takže čísla alebo slová na obrazovke sú veľké a ľahko čitateľné. Jas môže byť tiež dôležitou funkciou, preto zvážte modely, ktoré majú mimoriadne jasné nastavenie alebo nastaviteľnú úroveň jasu obrazovky.

Sluchové možnosti sú ďalšou oblasťou uvažovania pri výbere mobilných telefónov pre seniorov. Niektoré mobilné telefóny ponúkajú možnosť čítania, ktorá umožňuje používateľovi hovoriť o možnostiach alebo čítať textové správy a telefónne čísla užívateľovi. Mnoho telefónov má tiež nastavenie, ktoré umožňuje používateľom hovoriť skôr ako zadávať telefónne čísla alebo iné funkcie. Dobré voľby telefónu môžu tiež zahŕňať adaptéry na načúvacie prístroje, takže hovory môžu byť smerované cez sluchadlové zariadenie používateľa na zlepšenie zrozumiteľnosti.

S bunkovou technológiou vyvíjajúcou sa tak rýchlo, je ľahké dostať sa ohromený rôznymi funkciami moderný telefón môže vykonávať. Pre seniorov, ktorí sa nezaujímajú o funkcie internetu alebo textových správ, môže pomôcť pri hľadaní mobilného telefónu so základným telefónnym rozhraním, ktoré sa ľahko používa. Niektoré spoločnosti predávajú ľahko použiteľné základné mobilné telefóny pre seniorov, ktoré môžu zahŕňať aj niektoré alebo všetky funkcie uvedené vyššie. Hoci to môže pomôcť udržať funkcie telefónu jednoduché, základné programy, ako je rýchla voľba, môžu byť veľmi užitočné pre niektorých seniorov, pretože čísla môžu byť naprogramované a zapamätané v telefóne.