Ako si vybrať najlepší mobilný telefón Provider?

- May 24, 2019-

Aj keď existuje veľa rozhodnutí, ktoré sa majú robiť, keď si vyberiete poskytovateľa mobilného telefónu, mali by ste zvážiť mnoho faktorov nájsť poskytovateľa, ktorý je pre vaše potreby. Nie všetci poskytovatelia mobilných telefónov pokrývajú všetky oblasti, kde plánujete používať telefón, a niektoré, ktoré pokrývajú mnoho miest, účtujú roamingový poplatok, ak používate telefón mimo jeho hlavných oblastí. Budete tiež musieť zvážiť dostupné plány a funkcie a nájsť poskytovateľa, ktorý podporuje typ telefónu, ktorý chcete používať.

Pri výbere poskytovateľa mobilného telefónu, pokrytie je jedným z najdôležitejších faktorov. Hoci poskytovateľ mobilných telefónov by mohol povedať, že má pokrytie pre vašu oblasť, úrovne pokrytia sa môžu veľmi líšiť a niekedy zahŕňajú aj mŕtve zóny, kde príjem nie je k dispozícii. Hlavné poskytovatelia mobilných telefónov majú mapy pokrytia na svojich webových stránkach, ktoré vám umožnia vidieť úroveň pokrytia vo vašom meste a možno aj na vašej adrese. Tieto mapy by ste mali použiť na kontrolu všetkých oblastí, v ktorých očakávate používanie telefónu. Ak mapa pokrytia zobrazuje oblasti, ktoré zahŕňajú poplatky za roaming, mali by ste sa pokúsiť nájsť poskytovateľa, ktorý má čo najmenej oblastí roamingu.

Potom, čo nájdete poskytovateľa, ktorý má dostatočné pokrytie, mali by ste porovnať plány každého poskytovateľa nájsť dostupnú možnosť, ktorá obsahuje funkcie, ktoré potrebujete. Ak potrebujete telefón iba na použitie v zriedkavých prípadoch alebo v núdzových situáciách, mali by ste zvážiť predplatené alebo platené programy, ktoré vám iba účtujú čas a funkcie, ktoré používate. Ak plánujete používať mobilný internet a posielanie textových správ, mali by ste porovnať dátové balíčky alebo prípadne neobmedzené servisné plány, ktoré majú neobmedzený vysielací čas, textové správy a mobilný internet. Väčšina plánov, ktoré nie sú predplatené, vyžaduje, aby ste podpísali zmluvu na jeden rok alebo dva a účtovali poplatok za ukončenie, ak zrušíte platnosť zmluvy pred uplynutím platnosti zmluvy. Mali by ste sa uistiť, že poskytovateľ mobilného telefónu bude vyhovovať vašim potrebám aspoň do skončenia zmluvy.

Po pohľade na plány pre svojho poskytovateľa mobilných telefónov, mali by ste tiež zistiť, aké druhy telefónov sú k dispozícii a koľko telefón stojí. Ak dávate prednosť smartfónom, môžete si vybrať poskytovateľa, ktorý sa postará o najnovšie modely. Ak chcete základný telefón, niektorí poskytovatelia ponúkajú bezplatné telefóny, ak si vyberiete plán so zmluvou.