Ako si vybrať najlepší organizátor káblov?

- Jun 20, 2019-

Usporiadateľ kábla je riadiace zariadenie alebo systém pre sadu káblov, ktoré idú do toho istého zariadenia alebo do elektrickej zásuvky alebo   pásik . Alternatívne môže byť usporiadateľom káblov úložné zariadenie pre káble, ktoré sa v súčasnosti nepoužívajú. Organizér káblov môže byť diskrétny predmet alebo môže byť zabudovaný do iného kusa multifunkčného zariadenia. Typ káblového organizátora, ktorý je najlepší v danej situácii, bude závisieť od typu zariadenia, káblov a nábytku.

V kusoch nábytku, ako sú zábavné centrá, počítačové stoly, počítačové vozíky a iné predmety, v ktorých je pravdepodobné, že káble a vodiče budú musieť prejsť zhora nadol alebo sa môžu nachádzať vo vnútri, je hlavný organizátor káblov vhodne umiestnený a vybavené otvorom, cez ktorý môžu požadované káble úhľadne prejsť. Keď sa očakáva, že môžu byť zapojené káble s veľmi špecifickými požiadavkami na zoskupovanie, môže byť poskytnutých viac otvorov na prispôsobenie sa takýmto potrebám. Tieto úvahy môžu byť zohľadnené pri nákupe nábytku, alebo môže byť možné vykonať úpravy nábytku po jeho zakúpení.

Diskrétne položky káblového organizátora zahŕňajú kravaty, svorky, háčiky a pásky Velcro® na zachytenie káblov a ich zablokovanie z cesty. Ďalšie riešenia pre správu káblov zahŕňajú obežné dráhy, kryty a kanály. Sú to kanály, ktorými prechádzajú káble, udržiavajú ich v poriadku, chránia ich pred poškodením a zabraňujú nehodám, ku ktorým môže dôjsť pri odkrytých kábloch. Tam sú tiež proprietárne káblové manažérov, ktoré môžu organizovať nielen káble, ale aj rozbočovače, napájacie adaptéry a rozvodky. Ktorý z nich je vhodný bude závisieť od vzdialenosti, ktorú kábel potrebuje na cestovanie, dopravy v miestnosti a interiéru.

Kábel kábla je zariadenie, ktoré drží konce káblov v rade pripravené na použitie. Tento typ organizátora káblov je užitočný pre zariadenia, ktoré sa pohybujú dovnútra a mimo miesta, ako sú notebooky, mobilné telefóny, prehrávače mp3 a video zariadenia, čo umožňuje, aby sa všetky pripojenia a odpojenia vyskytovali v jednom organizovanom mieste. Pre prenosný počítač môže podobnú funkciu slúžiť rozbočovač alebo organizátor káblov v stojane na laptop. Niekedy sa to deje s otvorom v zadnej časti stojana, cez ktorý môžu prejsť všetky pripojenia notebooku, a kde ich možno nechať visieť, keď je prenosný počítač odstránený na iné miesto.

Napájacie lišty môžu byť dodávané s vlastným vstavaným káblovým organizátorom. Pretože tento systém organizuje káble len tak, ako vstupujú do blízkosti rozvodky, je pravdepodobné, že to môže byť užitočne kombinované s inými metódami usporiadania káblov na konci vybavenia. Usporiadatelia káblov, ktoré sa používajú na ukladanie káblov, ktoré sa v súčasnosti nepoužívajú, vo všeobecnosti ponúkajú elegantný spôsob usporiadania káblov, ktoré boli zabalené podľa špecifikácií výrobcu.