Ako si vybrať najlepší modem ADSL USB?

- Dec 24, 2018-

Ak máte prístup k asynchrónnemu digitálnemu účastníckemu účastníkovi ( ADSL ) a radšej budete používať pripojenie univerzálnej sériovej zbernice (USB) namiesto siete Ethernet , možno budete chcieť získať modem ADSL USB. Určenie, ktorý modem ADSL USB je najlepšou voľbou pre vás, môže určiť váš poskytovateľ internetových služieb ( ISP ), rôzne spôsoby, ako budete chcieť používať internet a možnosti vášho počítača. Niektoré modemy môžu byť nekompatibilné s určitými poskytovateľmi internetových služieb, zatiaľ čo iné môžu byť zle prispôsobené niektorým funkciám, ako je napríklad internetové hranie. Iné môžu byť nekompatibilné s konkrétnymi počítačmi založené na rozdieloch vo verziách USB. Niektoré ďalšie obavy môžu zahŕňať kompatibilitu s operačným systémom (OS) a prítomnosť ďalších funkcií, ako napríklad schopnosť integrácie s ukladacím priestorom USB.

Zakaždým, keď si kúpite modem namiesto toho, ktorý vám poskytne váš poskytovateľ internetových služieb, kompatibilita môže byť dôležitým faktorom pri výbere toho najlepšieho. Váš ISP vám môže poskytnúť zoznam kompatibilných ADSL USB modemových jednotiek. Môže byť tiež možné určiť, ktoré štandardy váš ISP používa, a potom nájsť vhodný modem. Ak si zakúpite modem ADSL USB a neskôr zistíte, že váš poskytovateľ internetových služieb používa napríklad službu ADSL2 , môžete zistiť, že vaša jednotka nefunguje.

Spôsob, akým budete používať internetové pripojenie, môže byť tiež dôležitým problémom pri výbere najlepšieho modemu ADSL USB. Ak plánujete pripojenie herných konzol k internetu, možno budete chcieť nájsť modem, ktorý funguje aj ako smerovač. Niektoré herné systémy používajú ethernetové pripojenia, zatiaľ čo iné majú funkcie Wi-Fi ™, takže nájdenie najlepšieho modemu môže závisieť od toho, ktoré systémy vlastníte. Niektoré modemy môžu fungovať nesprávne pri hre na internete, takže môže byť dobrý nápad vybrať si jeden s dobrou povesťou pre hranie hier.

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné zvážiť, je verzia USB, ktorú má váš počítač. Staršie počítače, ktoré nemajú kartu Ethernet, môžu mať aj verziu rozhrania USB, ktorá je nekompatibilná s novšími zariadeniami. V takejto situácii by najlepším modemom ADSL USB mohol byť ten, ktorý je kompatibilný s verziou USB, ktorú má váš počítač.

Váš operačný systém môže byť pri výbere najlepšieho modemu tiež veľa. Niektoré modemy nemusia pracovať správne s určitými operačnými systémami, zatiaľ čo iné sú navrhnuté tak, aby fungovali bez ohľadu na operačný systém. Ak je získaný nekompatibilný modem, môže byť potrebná ďalšia konfigurácia alebo môže jednoducho nefungovať.