Čo je optimalizácia webových stránok?

- Jan 10, 2019-

Jednou z úloh webmastera je zapojiť sa do optimalizácie webových stránok, ktorá môže byť zameraná na zlepšenie výkonnosti webových stránok a / alebo skúseností používateľa. Optimalizácia webových stránok zahŕňa zabezpečenie toho, že stránka sa nachádza vo vhodných vyhľadávaniach, rýchlo sa načíta, ľahko naviguje, nemá žiadne mŕtve odkazy a je atraktívne rozložená. Okrem toho všetky prevádzkové časti webových stránok, vrátane multimediálnych divákov, nákupných vozíkov a sťahovaní, fungujú hladko a že všetky doplnky, ako napríklad témy alebo doplnky, sú stále aktuálne.

Jednou časťou optimalizácie webových stránok je návrh webových stránok . Web dizajnéri nastavili rozloženie stránky a spôsob, akým sa to robí, môže výrazne ovplyvniť vzhľad a pocit stránky rýchlosťou načítania stránok. Správcovia webu zistili, že používanie CSS (kaskádové štýly) namiesto usporiadaní podľa tabuľky HTML prináša návštevníkom stránky konzistentné skúsenosti, ako aj skrátenie času na načítanie stránok. CSS používanie tiež uľahčuje prispôsobenie stránok pre rôzne monitory, ako aj mobilné telefóny a iné vreckové zariadenia. Dokonca aj úlohy, ako objednanie kariet stránok, môžu byť pre užívateľa výrazne lepšie.

Ďalšou oblasťou optimalizácie webových stránok je optimalizácia pre vyhľadávače (SEO). SEO optimalizačné techniky sú rozdelené na metódy bielych klobúkov - tie, ktoré sú legitímne, nadradené a schválené, oproti čiernym klobúkom - tie, ktoré porušujú podmienky služieb vyhľadávačov, snažia sa, aby sa webové stránky zdali byť lepšie ako v skutočnosti, a pokús sa oklamať robotov a používateľov vyhľadávačov. Obaja, pretože metódy čierneho klobúka porušujú zmluvné podmienky a stránky, pri ktorých sa zistí, že porušujú tieto výrazy, budú z výsledkov vyhľadávania odstránené. Optimalizácia webových stránok, ktorá sa vykonáva pomocou metód bielych klobúkov, pravdepodobne poskytne kvalitné webové stránky, ktoré vydrží. Legitímne metódy SEO zahŕňajú predkladanie adresárov a vyhľadávacích nástrojov; venovať pozornosť hustote kľúčových slov , vyvýšenosti a blízkosti; premyslené používanie značiek; a príslušné prepojenia.

Obsah je treťou oblasťou, v ktorej môže hrať úlohu optimalizácia webových stránok. Dobrý obsah, ktorý sa pravidelne aktualizuje, môže ľudí nasmerovať na stránky a zvýšiť návštevnosť. Výber tém pre obsah, ktorý by zodpovedal zaostreniu stránok a zabezpečenie, že obrázky použité v obsahu sú uložené vo formáte vhodnom pre web, sú dva kroky k optimalizácii obsahu. Užitočné prepojenie obsahu a jeho archivácia s logickými kategóriami tiež prispieva.

Reklama je štvrtá oblasť pre optimalizáciu webových stránok. Reklamy na webových stránkach, ktoré skutočne oslovia návštevníka stránky, vyžadujú od správcu webových stránok nejaké práce a premyslené rozhodnutia. Reklamácia stránky prostredníctvom sociálnych sietí môže tiež prispieť k zvýšeniu návštevnosti a návštevnosti stránok.