AI a roboty: nie to, čo si myslíte

- Nov 28, 2018-

Existuje veľa vzrušenia o tom, čo umelá inteligencia (AI) môže robiť vo výrobe. V závislosti od toho, čo čítate - a rozhodnete sa veriť tomu, čo čítate - robotovia riadení AI sú schopní autonómne rozhodovať o tom, čo robia práca, ako sa to robí a kto to robí, alebo je ešte desaťročia práce ešte predtým vidíme významný dopad.

Osobne si myslím, že sme niekde uprostred, pretože výrobcovia - pragmatistovia, ktorí sú - navrhujú a implementujú výrobné stratégie veľmi deliberným spôsobom na dosiahnutie obchodných požiadaviek a potom sústreďujú pokračujúce úsilie o lepšie a lepšie kľúčové procesy. A myslím si, že robotov spolupracujúci (cobots) bude hrať väčšiu a väčšiu úlohu pri urýchľovaní pokroku. AI, ktoré majú kobylky, ich robí oveľa viac ako len stroje na špinavú, nešikovnú a nebezpečnú prácu.

Nechajte teda svet pozorovať a čakať na umelú inteligenciu, ktorá umožní veľkú zmenu v tom, ako riadime, staráme sa o naše staré, učiame naše deti a ďalšie. Výrobcovia nemusia čakať na roboty s umelou inteligenciou, ktoré im pomôžu lepšie pracovať. To sa môže - a práve teraz - deje.

Zlepšiť, zlepšiť, zlepšiť

Vo výrobe je neustále zlepšovanie procesov súčasťou DNA operácie. Bez ohľadu na to, čo sa dnes darí dobre, môže byť zajtra lepšie. V týchto prostrediach robotov riadených AI môže významne prispieť k zlepšeniu procesov odo dňa nasadenia.

Napísal som veľa o tom, ako sa coboti používajú oveľa jednoduchšie ako tradičné automatizované riešenia založené na jednoduchom fakte, že sú dostatočne bezpečné na to, aby pracovali v tesnej blízkosti ľudí a nevyžadujú hodiny integrácie a vlastné programovanie, aby pracovali na úlohu.